לא מעט עסקים נסגרו בתקופת הקורונה, אך למרות הקושי הרב עסקים רבים מתחילים לחזור לעצמם. מלבדם, לא מעט עסקים נפתחים לראשונה דווקא עכשיו, עם לא מעט התרגשות ומקווים לדבר אחד - לחזור לשגרה מלאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקונדיטורית אור שפיץ מצאה את הזמן לפתוח את העסק שעליו תמיד חלמה, הממלכה הוורודה והמתוקה שלה. השמחה בחנות גדולה אבל גם היא מבינה שמדובר בתקופה מאתגרת במיוחד. כמו עסקים רבים גם היא המשיכה לשלם לספקים גם בלי שלקוחות יכנסו לחנות החדשה ועכשיו היא מקווה שהם סוף סוף יוכלו ליהנות ממנה.

"החלטתי כבר לפני חצי שנה שאני רוצה לקחת את זה צעד אחד קדימה. באמת המון שזמן חיפשתי, עד שמצאתי התחיל כלך הבלאגן", סיפרה שפיץ והוסיפה: "האמנתי שהמצב הזה יחלוף מתישהו, רציתי להאמין בעצמי, רציתי להאמין במוצר".

"אנשים בסוף חוזרים למקום שטעים בו"

גם קורל ושיר גורן, שתי אחיות בשנות ה-20 לחייהן, החליטו להגשים חלום דווקא עכשיו ולפתוח פיצרייה חדשה, בנוסף לקונדיטוריה שבבעלותן. את התקופה האחרונה הן ניצלו כדי לעבוד על המתכונים החדשים וגם בשביל הכנות אחרונות לקראת הפתיחה.

"סביב דצמבר התחלנו את כל התכניות, התכנונים והדברים. בינואר התחלנו שיפוץ ובעצם לקראת סוף ינואר, עם הגעתה של הקורונה, אני ממש זוכרת שסידרתי את התאורה, השולחנות, קניתי רהיטים והזמנתי ואז יום או יומיים אחרי זה אמרו שזהו אין ישיבה, אין טייק אווי, רק משלוחים ואלוהים יודע מתי זה יחזור", סיפרה קורל גורן.

אחותה, שיר גורן, הוסיפה: "קורונה, לא קורונה, אנשים בסוף חוזרים למקום שטעים בו ושטוב בו ודווקא עכשיו, בתקופה הזאת, אנשים הכי מחפשים את הנחמה הקטנה הזאת של משהו שכן אפשר לצאת אליו, שכן כיף להיות בו".