המערכת שתשמור שלא תתקרבו יותר מ-2 מטרים: בשעה שעסקים, מוסדות חינוך ובתי חולים מתקשים לשמור על הסדר במסדרונות, מערכת חדשה שיצר מפתח התוכנה נדב לבל תזהה ותתריע בזמן אמת על אי שמירת מרחק במרחב הציבורי. המערכת תוכל לאתר את ההפרות באופן אוטומטי ותאפשר אכיפה יעילה יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מערכת שמירת המרחק היא למעשה תוכנה שהמתקין יכול לקבל על כונן נשלף פשוט, והיא מתחברת למצלמות האבטחה המותקנות בעסק או במוסד הציבורי. ראש הממשלה הציע בהצהרתו לפני מספר ימים "להתקין חיישנים שיזהירו כמו במכונית כשהמרחק קטן מדי", אך המערכת שפיתח לבל כלל לא זקוקה לחיישנים - היא מנתחת את התמונה שמפיקות גם ככה מצלמות האבטחה.

מטעמי בטיחות המערכת יכולה לעבוד גם ללא חיבור לרשת, כשממונה קורונה יושב וצופה בה כדי לאתר הפרות מרחק. עם זאת, לקוח שדווקא כן מעוניין בחיבור לרשת, יוכל לקבל התראות אוטומטיות לטלפון הנייד מיד כשהמערכת תזהה כי שני אנשים או יותר עומדים קרוב מדי זה לזה. בנוסף, ניתן גם להגדיר שברגע שמאותרת הפרת מרחק אז תופעל כריזה ייעודית.

"ההפעלה פשוטה ביותר, הקשה כפולה על התוכנה במחשב", הסביר לבל. "המערכת עובדת על זיהוי בני אדם - היא לא מזהה אותם ספציפית, אלא מאתרת דמות של אדם. זה יכול להתחבר לכל סוג של מצלמת אבטחה, בין אם מחוברת ב-USB או ברשת אלחוטית. בכוונה בניתי את זה באופן פשוט וגמיש שיכול להתאים לכל לקוח".

נדב לבל, מפתח המערכת
נדב לבל, מפתח המערכתלבל החליט לפתח את המערכת לפני קצת יותר משבועיים וכעת מקיים פיילוט למערכת בעסקים קטנים נבחרים על מנת לטייב את המערכת ולהכין אותה להתקנה גם במוסדות גדולים. "קיבלתי פניות, אבל אני לא קופץ מעל הפופיק", ציין לבל. "המטרה היא לא לעשות כסף מזה - אלא לעשות פשוט שירות חשוב לציבור בנקודה שאין לה מספיק מענה כרגע".