המשטרה עצרה היום (שני) תושבת ראשון לציון כבת 41, בחשד שהיא האחראית לחילול קברו של חלל צה"ל, סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל בבאר יעקב ביום חמישי האחרון. החשודה נלקחה לחקירה בתחנת המשטרה ברמלה, ומחר תובא לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יומיים לאחר שהובא למנוחות, ביום חמישי האחרון התגלו סימני חפירה בחלקת קברו של סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל בבית העלמין הצבאי בבאר יעקב. היום עצרה המשטרה חשודה במעשה, תושבת ראשון לציון כבת 41, שנלקחה לחקירה ומחר תובא לדיון בעניינה. 

מיד לאחר גילוי החפירות בקבר אביו של בן יגאל הגיע לבית העלמין מלווה בגורמי הצבא, ובדיקת נציגי הרבנות הצבאית במקום העלתה כי כבוד המת לא חולל, לא נגרם נזק לארון ודבר לא נלקח מהקבר. בעקבות האירוע החריג, התבצעה אטימה של הקבר, והועמדה שמירה של חיילי חטיבת גולני באזור בית העלמין. "יש לגנות בתוקף כל פגיעה בכבוד חללי צה"ל", נכתב בהודעת הצבא.

קברו של סמ
קברו של עמית בן יגאל ז"ל

מבירור ראשוני של האירוע עלה כי באותו היום בשעות הערב, אזרח שהגיע לבית העלמין לפקוד את קברו של קרוב משפחתו שם לב שמישהו "התעסק" עם קברו הטרי של בן יגאל ז"ל. האזרח הבחין בסימני חפירה ובפרחים שהושלכו הצידה - והקבר שהוקם רק יומיים קודם לכן נראה בעיניו מבולגן מדי.

עקב חששו שמישהו ניסה לחלל או להשחית את הקבר, דיווח האזרח למוקד המשטרה ובעקבות זאת הוזעקו כוחות רבים למקום. גורמי משטרה המעורים בחקירה סיפרו ל-N12: "הקפיצו בלשים וכוחות גדולים של המשטרה, החלו בסריקות ובחיפוש אחר מצלמות אבטחה והקפיצו מיד צוות של מז"פ שהחל לחפש ממצאים".

לפי אותם גורמים, קיימת באזור היסטוריה של אנשים מעורערים בנפשם שמסתובבים בבתי העלמין ומעת לעת גם משחיתים קברים. "בעבר היו תלונות דומות כאלה", ציין גורם במשטרה. "אחד הכיוונים הוא לנסות ולהגיע לאנשים שנחקרו או נעצרו בעבר בחשד להשחתת קברים". במרחב שפלה הקימו צוות מיוחד שמנסה להגיע אל חשודים פוטנציאליים ולבחון זאת.