בית החולים רמב"ם בחיפה הודיע הבוקר (שלישי) כי חל שיפור במצבה של בת ה-11 שאושפזה לפני יומיים במצב קשה כתוצאה מסיבוכים שנבעו מהידבקותה בנגיף הקורונה. היא עברה שתי בדיקות קורונה בהם התברר שהיא כבר לא נושאת את הנגיף. במקביל, השתפר מצבה בסיבוכים מהם סבלה. היא עדיין מונשמת ומורדמת בבית החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משרד הבריאות עדכן הבוקר את נתוני התחלואה מנגיף הקורונה בישראל: מספר המתים מהנגיף עלה במהלך הלילה ל-208 בני אדם, מספר המונשמים ממשיך לרדת וכעת עומד על 94. ירידה גם במספר החולים קשה, עלייה בחולים במצב בינוני שמאושפזים בבתי החולים. 175 ישראלים החלימו מהנגיף, בעוד מספר החולים החדשים שמאובחנים ממשיך להיות נמוך יותר - 34 בלבד.

לידי N12 הגיע אתמול תחקיר פנימי שביצע פיקוד העורף והחמ"ל שמנהל את המלון שבו שהתה הילדה שנדבקה בקורונה. מהתחקיר עולה כי במשך זמן רב התלוננו במלון שלילדה יש חום גבוה, אך קופת החולים לאומית סיפקה לה תרופות בלבד וסירבה לפנותה לבית החולים. רק בעקבות לחץ החמ"ל על קופת החולים, כך על פי התחקיר, פונתה לבסוף הילדה לבית החולים. הילדה שהתה במשך חמישה ימים במלון בצפון, שמאכלס חולי קורונה תחת פיקוד העורף.

אותה ילדה הועברה אתמול מבית החולים פוריה בטבריה לבית החולים רמב"ם כשהיא במצב קשה. 

בעקבות המקרה, ביצע פיקוד העורף תחקיר מעמיק כדי לבדוק את התנהלותם של כלל הגורמים באירוע. "חשוב לציין שאלמלא הערנות והלחץ של החמ"ל על קופת החולים, לא היה מתבצע פינוי כלל כי נתנו להם רק תרופות", נכתב בתחקיר.

עוד מפורט בתחקיר שהילדה בת ה-11 התייצבה במלון ביום שני, 19 באפריל, כחולת קורונה מאומתת. במשך חמישה ימים עלה החום של הילדה ופיקוד העורף פנה בנושא לקופת החולים. גורמים במלון טענו: "התלוננו שוב ושוב בפני קופת החולים שמצבה של הילדה מחמיר, אך לא הסכימו לפנותה. רק לאחר שהחמ"ל של פיקוד העורף לחץ היא פונתה לבית החולים".

גורם שמטפל בחולי הקורונה במלוניות סיפר כי זו לא הפעם הראשונה שבה הוא שומע על מקרה כזה: "אנחנו נתקלים בסיפורים כאלה שוב ושוב. מטופלים מתלוננים לרופא על חום או כאב ראש ואומרים להם לקחת אקמול או תרופה אחרת. זה פשוט לא רציני מה שקורה פה. כל הטיפול בשלט רחוק הוא בעייתי מאוד".