עונש לימודי על הפרת העוצר בהודו: כבר יותר משלושה שבועות ש-1.3 מיליארד אזרחי המדינה נמצאים בעוצר כמעט מוחלט בגלל התפרצות הקורונה, אך הרשויות בהודו עדיין מנסות למצוא פתרונות לאכוף את ההגבלות. אחרי שכוחות משטרה כבר תועדו מרססים חומר חיטוי על אזרחים שלא צייתו להנחיות, כלי תקשורת בהודו דיווחו על קבוצת תיירים - בהם גם כמה ישראלים - שנמצא לה פתרון יצירתי במיוחד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדומה למדינות רבות בעולם שנאבקות בהתפשטות המגפה, גם הרשויות בהודו קבעו שהיציאה מהבתים מותרת אך ורק לצרכים חיוניים, כמו הצטיידות במזון ותרופות. אלא שקבוצת תיירים, שלפי הדיווחים כללה אזרחים מישראל, ארה"ב, מקסיקו ואוסטרליה - נתפסו על גדת נהר הגנגס בניגוד גמור להנחיות.

השוטרים שתפסו את חברי הקבוצה לא מיהרו אל האזיקים. במקום לעצור את עשרת התיירים, הם אמרו להם שהם מוכנים לשחרר אותם - אבל בתנאי אחד: שיכתבו את אותה התנצלות 500 פעמים. ואכן, כל תייר כתב "הפרתי את חוקי העוצר ואני מתנצל" - וברשת הופצה תמונה של חברי הקבוצה כותבים את הכתובת על גדת הנהר בזמן שהשוטרים משגיחים עליהם מקרוב מאוד:

מפקד המשטרה המקומית התראיין לאתר החדשות ההודי הינדוסטאן טיימס וסיפר שהתיירים אמרו לכוחות שהם בכלל לא היו מודעים לאיסור, ושהם חשבו שבאותה העת היה מותר להם לצאת להתאוורר. "אמרתי להם שההקלה נועדה רק כדי לאפשר לאנשים לקנות מצרכים חיוניים ולא כדי לצאת בלי שום סיבה", סיפר המפקד. "הם אמרו שהם לא היו מודעים לכך. לאחר מכן ביקשתי מאחד מאנשיי להביא 50-60 דפים ריקים מהמחסום שלנו ונתתי לכל אזרח זר חמישה עמודים וביקשנו מהם לכתוב את ההתנצלות".