בעוד הממשלה דנה בהגבלות תנועה חסרות תקדים כדי למנוע התפרצות התפשטות רחבה של קורונה בפסח, בעיריית אלעד החליטו היום (שלישי) לפזר ברחבי העיר פחיות המיועדות לשרפת חמץ , וסביבן צפוייים להתקבץ אנשים - בניגוד להנחיות האוסרות על התקהלות. בעירייה טוענים כי הם פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, וכי הצעד אושר על ידי רבני העיר - אולם גורמים במועצה תוקפים את המהלך וקוראים לתושבים להישאר בבתיהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שפרסמה העירייה לתושבים פורטו המיקומים שבהם הוצבו חביות הפח, לצד ההנחיות הבאות: "אין להביא ילדים כלל לשרפת החמץ; מכל משפחה רק אדם אחד בוגר יגיע למוקד השרפה; כל משפחה תדאג להיפטר עוד קודם הזמן מכל החמץ, ולהשאיר רק כזית חמץ לשרפה; אין להתעכב במקום השרפה, רק להניח את החמץ, להגיד את נוסח הביעור - ולשוב מיד הביתה".

חבר מועצת אלעד, ברק צברי, קרא בתגובה לתושבי העיר להישאר בבתיהם. "אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת ומסוכנת", אמר בסרטון שפרסם. "אני מבקש מכם לשמור על הילדים, לשמור על המשפחה, לא לצאת מהבית. אני שומע שראש העיר מתחיל בפריסה של חביות לשרפת החמץ. זהו אסון, החלטה שגויה ופזיזה. מה ההיגיון בכך שאנשים יתקהלו סביב החביות האלו ועוד פעם המגפה תמשיך ותפרוץ?".

"אני ממש מבקש מכם לא ללכת לשרוף חמץ בחביות", המשיך חבר המועצה. "כל אחד יכול לשרוף בפח קטן אצלו בבית, ואין בזה שום בעיה הלכתית. אני מבקש - אלעד לא צריכה להיות שוב בכותרות ואין לנו שום אינטרס להעמיס על המשטרה עוד עבודה בימים האלו".

מעיריית אלעד נמסר בתגובה: "העירייה פועלת בהתאם להנחיית משרד הבריאות ובהתאם להנחיית רבני העיר. כמו כן, על מנת להבטיח שלא תהיה הפרה של הנחיות משרד הבריאות על ידי התושבים העירייה תפרוס הרבה פקחים, ועשרות שוטרים יסיירו ברחבי העיר".