באמצע תפילת חג המונית ששודרה היום (שלישי) מדירה בעיר בני ברק בשידור ישיר באינטרנט - כוחות משטרה פרצו פנימה דרך המרפסת, כשהכל מתועד. במשטרה מסרו כי שוטרים שהגיעו למקום לאחר שהתקבלו דיווחים חוזרים ונשנים במוקד 100 על רעש ניסו כמה פעמים לבקש מהאנשים שהיו בדירה להחליש את עוצמת התפילה, אך אלה הגבירו כל פעם מחדש. השוטרים נאלצו להתפרץ מהמרפסת ולמרות כל זאת, הסתפקו במתן אזהרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את התפילה ההמונית שידרו האחים רולי ויואלי דיקמן. בסרטון מהמקום נראים השוטרים יורדים מהקומה למעלה ונכנסים אל הדירה דרך המרפסת - תוך כדי השידור. בשיחה עם N12 שיחזר רולי את האירוע: "אנחנו התפללנו בגג אצלי בבית, אני גר במקום מאוד גבוה ועשינו מסיבה עם כל השכנים מהבניינים הצמודים, ועשינו שידור חי. אנשים מכל העולם צפו איתנו בשידור של התפילה, דיברתי עם ראש העיר לפני זה וקיבלתי אישור. תיאמתי שאת התפילה נעשה בשעות 10:00-12:00 ושיהיה טיפה רעש כי אנחנו עושים את זה עם רמקולים בגג, גם כדי שיתפללו איתנו בחוץ וגם כדי שיהיה לנו מניין".

הוא הסביר כי "בבניין ממול עמדו בחלונות והתפללו איתנו, ותוך כדי ההלל הגיעו המשטרה, כנראה כי לכמה שכנים הפריע הרעש או שהפריע להם שיש גוון דתי, אבל הכל בסדר ואנחנו לא כועסים על אף אחד". על הפריצה של השוטרים לדירה הוא סיפר: "הם פרצו דרך הגג עם סולם. אני המשכתי את התפילה, לא חושב שאני צריך לעצור".

רולי תיאר כי "ברגע הראשון השוטר שלף את הכבלים ואמר שהוא מחרים את הציוד, אמרתי לו שהוא יכול לעכב אותי אבל לא להיכנס אליי לבית בלי צו. בנוסף, מדובר בשידור שעובר בשידור ישיר לכל העולם, אמרתי לו שדיברתי עם ראש העיר והתקשרתי אליו מיד. אחרי כמה דקות העניינים נרגעו, הם ביקשו שננמיך למרות שאנשים חיכו בחלונות להמשך התפילה, בסופו של דבר המשכנו את התפילה, אבל בווליום נמוך יותר. הייתה הפסקה של איזו עשר דקות".

ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין מסר בתגובה כי "הפריצה הזאת מקוממת ולא מקובלת. התפילה הזו התקיימה על פי כל הכללים וההוראות ובסיכום מוקדם שלי עם קציני המשטרה. לא הייתה כל התקהלות במקום ושום דבר אחר שהצריך פריצה ראוותנית שכזו. למרות שלאחר התערבותי התפילה חזרה להתקיים, אדרוש בדיקה ובירור מול הפיקוד המשטרתי, על מנת לוודא שמקרים מצערים כאלו לא יחזרו על עצמם".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיב בחשבון הטוויטר שלו לתקרית: "קיבלתי עשרות פניות בנוגע לאירוע בו הופסק שידור תפילה מבית בבני ברק. ביקשתי מהמשטרה לבדוק את המקרה והיא תפרסם בקרוב את מסקנותיה. אני רק מבקש שוב מהציבור לזכור, ששוטרי ישראל מתמודדים בימים אלה עם עומס אדיר ואלפי אירועים ומבצעים אכיפה למען הבריאות שלנו ומסכנים את בריאותם למען האזרחים.

"לפני ששופטים אותם לרעה על בסיס סרטון, כדאי תמיד לחכות עד לבירור כל הפרטים. כמובן ייתכן ויש גם טעויות או אפילו התנהגות לא ראויה. אני תמיד אעשה כל שביכולתי כדי שהיא תטופל. אנו בימים בהם ראוי להרבות באהבת חינם ולספור עד עשר לפני שמדברים סרה במי שפועלים למען כולנו".

באמצע שידור תפילת חג המונית המשטרה פורצת לבית
באמצע שידור תפילת חג המונית המשטרה פורצת לבית | צילום: קוריץ מערכות, עבור כיכר השבת

ממשטרת ישראל נמסר: "השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים שהתקבלו במוקד 100 של המשטרה מתושבי המקום אודות רעש חזק מאוד באמצעות רמקולים שהוצבו במרפסת דירה בעיר בני ברק. עם הגעת השוטרים והתרשמותם כי אמנם מדובר ברעש חזק וחריג בניגוד לחוק, פנו למחזיק המקום בכדי שינמיך את עוצמת המוזיקה וכך עשה תחילה.

"לאחר עזיבת השוטרים את המקום, התקבלו פניות נוספות מאזרחים שדיווחו כי המוזיקה הוגברה שוב כפי שהיה קודם לכן. השוטרים שבו למקום ודפקו על הדלת במטרה להפסיק את ביצוע העבירה, אולם אלו שהיו בדירה והקימו את הרעש, לא פתחו את הדלת והתעלמו, ולכן נאלצו השוטרים להיכנס לדירה דרך המרפסת. למרות האמור, הסתפקו השוטרים באזהרה נוספת תוך ניתוק מערכת ההגברה ללא מתן דו"חות. נדגיש כי פעילות אכיפה זו אינה קשורה לתקנות לשעת חירום או למניעת התפשטות נגיף הקורונה כלל".