בזמן שסגרתם: חיילים שמשרתים בבסיס צה"ל בשרון גילו בשבוע שעבר להפתעתם הרבה, שהמדרכות שבשביל הגישה של הבסיס - שבסמוך אליהן החנו את רכביהם, נצבעו באדום לבן וכתוצאה מכך קיבלו קנסות גבוהים. בבדיקה שנעשתה התברר כי היו אלו דווקא מפקדי הבסיס עצמו שצבעו בהפתעה את שולי המדרכות ואף הזמינו את הפקחים לחלק קנסות. בעקבות פניית N12 בוטלו הקנסות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

החיילים שפנו ל-N12 סיפרו ששביל הגישה לבסיס משמש את הבאים לחניה כבר שנים. "פתאום באמצע אחד הימים בשבוע שעבר המפקד שלח לנו הודעה עם תמונה של הניידות של כפר יונה הסמוכה מחלקות דוחות", שיחזר אחד החיילים.

מבדיקת N12 עולה שבצה"ל חשבו שמדובר בשטח השיפוט של הבסיס ולכן צבעו את המדרכה – לטענתם, מדובר בחידוש של תמרור ישן שהיה קיים במקום לפני שנים ונמחק. אלא שגם במצב הזה, הפנייה לפיקוח העירוני של כפר יונה והדרישה לחלק דוחות לחיילים לא ברורה.

"זה הזוי", התלונן אחד החיילים בשיחה עם N12. "יש פה חיילים שסוגרים שבת ולא הייתה להם שום דרך לדעת שסימנו את המדרכות באדום לבן וקנסו אותם ב-250 שקלים. מדובר ברבע מהמשכורת הצבאית שלנו". לאחר שפנינו לעיריית כפר יונה – הוחלט לבטל את הדוחות שניתנו לחיילים.

מעיריית כפר יונה נמסר בתגובה: "מבדיקה שערכה עיריית כפר יונה מדובר בשטח חנייה הסמוך לבסיס הצבאי. צביעת המדרכה בסימון התמרור אדום לבן בוצעה ע"י הבסיס הצבאי ולא ע"י הרשת המקומית. אי לכך בוטלו דוחות החנייה לאלתר".

תגובת דובר צה״ל: "המדרכה נמצאת בתוך שטח צבאי. על כן, הוחלט בהנחיית מפקדים לחדש את צביעת המדרכה באדום לבן על מנת למנוע מרכבים לחנות במקום בצורה שמסכנת את העוברים והשבים.
כלל החיילים שחנו במקום, בצורה לא חוקית ומסכנת חיים, הותרעו על התחלת האכיפה בו טרם התבצעה בפועל.
כלל דו"חות החנייה שניתנו בוטלו".