דחה את העתירה פעם נוספת: בג"ץ דחה הערב (ראשון) פעם נוספת את העתירה נגד הטלת המנדט על נתניהו בשל היותו מואשם בפלילים. בנימוקיהם הסבירו השופטים כי השאלה נותרה עדיין תאורטית משום שהנשיא ריבלין החליט שלא להטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה. "העתירה הנוכחית איננה שונה במהותה מהעתירה הקודמת", נכתב בהחלטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הנשיא לא קיבל החלטה להפקיד את מלאכת הרכבת הממשלה על ח"כ נתניהו", כתבו השופטים יצחק עמית, יעל וילנר ואלכס שטיין בפסיקתם והסבירו כי "בנסיבות אלו, אין מנוס מן המסקנה כי עתירתם הנוכחית של העותרים איננה שונה במהותה מעתירתם הראשונה בהיותה גם כעת עתירה מוקדמת, אשר איננה נכנסת לאחד החריגים המצדיקים ומאפשרים את שמיעתן של עתירות כאלה". השופטים סיכמו: "השאלה העיקרית איננה בשלה לדיון ועודנה מוקדמת".

מאמץ בליכוד להכניס להסכם סעיף: "אם נתניהו ייפסל – בחירות נוספות"

אחד הדברים שהכי מדאיגים את נתניהו וסביבתו בימים האחרונים היא סיטואציה שבה לאחר שיגיע להסכם עם גנץ, בג"ץ יחליט שנתניהו מנוע מלהרכיב ממשלה. במקרה כזה גנץ יקבל באופן אוטומטי את השרביט לקדנציה מלאה ובליכוד לא יוכלו לעשות דבר - משום שגנץ ונתניהו יושבעו יחדיו כראשי ממשלה. במטרה לפתור את הבעיה הזו, בליכוד מנסים להוסיף סעיף להסכם הקואליציוני לפיו אם תהיה התערבות משפטית ביכולת של נתניהו לכהן כראש ממשלה - הכנסת תתפזר והולכים לסבב בחירות נוסף. 

לפי ההסכם הנוכחי בין הליכוד לכחול לבן, העילה היחידה במסגרתה יש חילופים בין ראשי הממשלה גנץ ונתניהו היא כאשר אחד מהם מפרק את הממשלה. זו אחת הסוגיות העיקריות שמעסיקות כעת את צוותי המשא ומתן, ומוקדם יותר אף ניתנה הוראה בשתי המפלגות שלא לקיים ראיונות.