השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, יביא היום (רביעי) לאישור הממשלה יוזמה לפיה ביום העצמאות יתקיימו מופעי זיקוקים במספר מוקדים בכל עיר – על מנת שהתושבים יוכלו לצפות בהם מבתיהם, מבלי להפר את ההנחיות. "עלינו לעשות כל מה שביכולתנו כדי שהחגיגות יתקיימו ככל שניתן, בצד ההקפדה הנדרש", נימק ארדן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היוזמה גובשה תוך עבודה משותפת עם המשטרה והשלטון המקומי, לאור החשש המופעים יובילו להתקהלויות אסורות בערב יום העצמאות. הרשויות יפעלו לפיזור המוקדים ויחדדו בפני התושבים את ההנחיות – והמשטרה תאשר את קיום מופעי הזיקוקים המפוזרים.

חרף הסיכום, כמה עיריות כבר הודיעו כי בכוונתן לבטל את מופעי הזיקוקים השנה. בעיריית גבעתיים, למשל, החליטו להשתמש בכסף שנועד למופעי הזיקוקים כדי לממן הנחות בארנונה, סיוע לקשישים ועוד תחומים שנפגעו בשל משבר הקורונה; וגם ברמת גן החליטו לוותר על חגיגות יום העצמאות: "לא היינו צריכים את משבר הקורונה בכדי להבין ולהחליט החלטה לא פופולרית ולהפסיק את שריפת המיליונים על דקות של פיצוצים באוויר או שירים ופיזוזים על הבמות", כתב ראש העיר, כרמל שאמה הכהן.

במקביל, כמה מתושבי תל אביב קוראים גם לראש העירייה רון חולדאי לבטל את חגיגות יום העצמאות – ולהעביר את הכסף שיועד למטרה זאת לנזקקים ולמי שזקוקים לסיוע בעקבות משבר הקורונה.

"במקום זיקוקים מרעישים והופעות בהון עתק, העבר את הכספים של חגיגות העצמאות השנה לטובת משפחות מעוטות יכולת, פיצוי עסקים קטנים ותמיכה בצוותים רפואיים בעיר", נכתב בעצומה, שצברה יותר מ-1,000 חתימות נכון לכתיבת שורות אלה. "השקעת הון בזיקוקים בזמן שרובנו נשב בבית כדי לא להתקהל היא בזבוז משווע - יש מה לעשות עם הכספים האלו. השנה, חגיגות העצמאות יכולות להתבטא בערבות הדדית!".