"עולים מדרגה": לאחר שדווח על התקדמות במגעים בין חמאס לממשלה סביב עסקה שתחזיר את השבויים בעזה, נערכת היום (חמישי) בירושלים צעדה של משפחות הבנים, בהשתתפות חברי כנסת וראשי מטה המאבק לשחרור השבויים והנעדרים.  מוקדם יותר היום נפגשו ראשי המאבק החברתי להשבת הבנים עם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הצעדה יצאה מכיכר צה"ל בירושלים לאורך 2 ק"מ עד כיכר ציון בבירה. עשרות המשתתפים לובשים מדי ב' ונשאו אלונקות ריקות על כתפיהם. על פי הודעת מטה המאבק, הרקע לאירוע הוא פניית חמאס לממשלה לטובת סיוע הומניטרי לשטח הרצועה מצד ישראל – בתמורה לשחרור אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו והישאם שעבאן א-סייד.

משפחות השבויים בהכנות לצעדה (צילום: N12)
צילום: N12

לצד המשפחות, לקחו חלק בצעדה גם חברי כנסת, פעילי וראשי המטה החברתי להשבת הבנים. באירוע נאם שמחה גולדין, אביו של סגן הדר גולדין ז"ל, ראש המטה סרן במיל' מור חאייק ואור כהן – חברו לצוות של גולדין ז"ל. לאחר שהגיע הצעדה ליעדה בכיכר ציון, הוקם במקום אוהל מחאה וחבריהם לשירות של גולדין ושאול ז"ל, שנחטפו במהלך מבצע צוק איתן.

הצועדים בהכנות אחרונות (צילום: N12)
צילום: N12

"היום אנחנו עולים מדרגה", אמר מור חאייק, מנהל המטה החברתי להשבת הבנים. "אנחנו מבינים שיש הזדמנות נדירה בגלל הקורונה, כשחמאס פנה לממשלת ישראל בבקשה לנהל משא ומתן", הוסיף - "בגלל הפאניקה והלחץ שלו". חבריהם של החיילים השבויים הציבו בסמוך לכיכר צה"ל ארון קבורה שקוף, לצד הכיתוב: "למה הם לא פה?". 

הצעדה בירושלים להחזרת הבנים השבויים (צילום: N12)
צילום: N12

מוקדם יותר היום הגיעו ראשי המטה החברתי להשבת הבנים ללשכתו של שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ. זאת, בצל דיווחים על התקדמות במגעים בין חמאס לישראל על עסקה אפשרית.