במאמר שפרסם היום (שישי) שגריר סין בישראל, דו ווי, בו הוא מגיב על הדרישה האמריקנית שהציג מזכיר המדינה מייקל פומפיאו בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישתם השבוע. ווי כתב במאמר כי "שיתוף הפעולה של סין-ישראל הוא win-win באופיו, ואנו סומכים על ידידנו לקבל את ההחלטה הנכונה בעבורם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהמשך המאמר השגריר התייחס לטענות של הממשל אמריקני כי סין הסתירה מידע בנוגע להתפרצות נגיך הקורונה, ואמר: "סין מעולם לא טייחה והסתירה את התפרצות נגיף הקורונה בשטחה". השגריר הוסיף כי בסין מברכים את הממשלה הישראלית ואת מנהיגותה "יוצאת הדופן" שהצליחה להשיג ניצחונות בקרב נגד הנגיף.

התפרצות, מחלה, מסתורית, סין (צילום: רויטרס)
אמריקה מאשימה את סין שהסתירה מדיע בנוגע להתפרצות הנגיף | צילום: רויטרס

עוד כתב: "נהגנו בשקיפות מוחלטת. חברינו היהודים יודעים היטב, מנסיון העבר, שתמיד בתקופת מגפות מחפשים קונספירציות ושעירים לעזאזל. אנחנו לא אחראים להתפרצות הנוכחית ולמצב בארה"ב, שם מדובר בכישלון מנהיגותי".

מוקדם יותר השבוע ביקר מזכיר המדינה האמריקני, מייקל פומפאו, בישראל ביחד עם משלחת של בכירים ממחלקת המדינה האמריקנית. במהלך הביקור שיגרו הבכירים הזהרות לישראל: "הם (הסינים) לא שותף אמין", הכריז אחד הבכירים שהוסיף: "מעבר לשיטות הסחר הבלתי הוגנות, סוגים אחרים של ניצול, והלוואות מטורפות. יש לך (בסין) התעלמות מוחלטת מקניין רוחני, נכון. אז כל אלה הולכים יחד אבל אני חושב שאנחנו באמת צריכים לחשוב על זה".

מזכיר המדינה פומפאו נחת בישראל (צילום: שגרירות ארה"ב בישראל)
פומפאו בביקורו בישראל השבוע | צילום: שגרירות ארה"ב בישראל

"ובכן, יש לנו קשרים עם ישראל הרבה זמן", הוסיפו הבכירים. "היחסים האסטרטגיים שלנו מתהדקים מדי יום, בין אם זה מבחינה כלכלית, שיתוף פעולה צבאי-מודיעיני בכל האזור; זה (המסר נגד סין) מחלחל - ויש לנו מערכת יחסים מספיק בוגרת כדי לדבר על נושאים קשים, כך שלדעתי המסר עבר".