התחלואה זינקה, הסגר לא הוטל: עיריית רמת גן הודיעה הערב (רביעי) על כוונה לעתור לבג"ץ בדרישה שיוטל סגר מיידי על העיר בני ברק ושתיחסם הגישה ממנה אל העיר השכנה. במכתב ששלחה העירייה לראש הממשלה נתניהו ולבכירים נוספים נכתב כי בימים האחרונים חלה עלייה דרמטית בשיעורי החולים בנגיף בבני ברק וכי ההדבקה זולגת גם לרמת גן. על כן, דורשת העירייה להטיל בידוד מלא על העיר החרדית עד השעה 22:00 בלילה, אחרת תיאלץ להגיש את העתירה: "סכנת מוות מרחפת מעלינו, דרישתנו נוגעת להצלת נפשות רבות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום שני פנה ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה-הכהן אל מזכירות הממשלה בדרישה דחופה להחמיר את ההגבלות על העיר בני ברק, בה אחוז חולי הקורונה נמצא בעלייה דרמטית. "הפרת המגבלות בבני ברק הביאה לעלייה דרסטית בתחלואה ברמת גן", כתב ראש העירייה.

במכתב שנשלח היום לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הבריאות יעקב ליצמן, לשר הביטחון נפתלי בנט ולמנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב טענה העירייה כי עד עתה פנייתה לא נענתה: "מכתב בהול זה נותר כ'קול קורא במדבר', וזאת למרות שמרחפת סכנת מוות על תושבי רמת גן ושדרישתו של ראש העיר נגעה להצלת נפשות רבות".

ראש העיר כרמל שאמה הכהן, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
"עלייה דרסטית בתחלואה". ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן | צילום: פלאש 90, חדשות

עוד הדגישו בעירייה כי "ביממה וחצי שחלפה ממועד שליחת מכתבו של ראש העיר, הנתונים שפורסמו ע"י משרד הבריאות מלמדים על המשך המגמה המדאיגה של עלייה חריגה בתחלואה ברמת גן, ועלייה חריגה מאוד בתחלואה בבני ברק, אשר הינה העיר עם אחוז התחלואה הגבוה ביותר בישראל".

עו"ד גיא אופיר, שמייצג את עיריית רמת גן, פנה במכתב לרה"מ ולשרים: "מרשתי הורתה לי ללא כל דיחוי לעתור לבג"ץ מחר בבוקר, בעתירה בהולה להורות לכם, מכובדיי, להפעיל כל סמכויות הנתונות לכם לפי דין, ובפרט לפי תקנות לשעת חירום, ובסעיף 20 לפקודת בריאות העם שמסמיך אתכם, ואף מחייב אתכם בנסיבות אלו, להטיל בידוד מיידי של העיר בני ברק".

קורונה בבני ברק (צילום: פיטוסי , פלאש/90 )
קורונה בבני ברק | צילום: פיטוסי , פלאש/90

עו"ד אופיר המשיך: "ככל ועד השעה 22:00 היום, לא תודיעו על הטלת בידוד על העיר בני ברק או למצער חלקים נגועים ממנה, למען הגנת תושבי העיר רמת גן, לא יהיה מנוס מהגשת עתירה דחופה לבג"ץ בנושא כבר מחר בבוקר, ובצידה עתירה לקיום דיון בהול".

במשרד הבריאות דנים כבר מספר ימים בדרישה להטיל הסגר על בני ברק, אך טרם התקבלה החלטה. לפי נתוני המשרד המעודכנים,  בבני ברק יש באופן יחסי אחוז גבוה של חולים - 571 סך הכל. לצורך הטלת ההסגר גובש מסמך שלפיו בני ברק תוגדר כ"אזור מוגבל" ובו יופעלו "אמצעים למניעת התפשטות מגפה". המסמך נשען על צו בריאות העם ומצטרף להגבלות התנועה שאושרו לאחרונה.