בכיכר הבימה בתל אביב התכנסו אמש (חמישי) קצת יותר מאלף מפגינים במסגרת המאבק של תנועת "הדגלים השחורים". המשטרה אישרה את המחאה הזו, והמפגינים התחייבו לעמוד במרחק של 2 מטרים זה מזה, בהתאם להנחיות המחמירות של משרד הבריאות. בתמונות מהאירוע ניתן לראות מפגינים עומדים בתוך סימונים בכיכר הבימה. ההפגנה עברה בשקט יחסי - אבל בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, סיפק בצל המחאה התבטאות שעוררה סערה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חבר הכנסת ויושב ראש מפלגת מרצ, ניצן הורוביץ, העלה ציוץ לטוויטר בו כתב: "הפגנה חזקה מאוד עכשיו בכיכר הבימה. נלחמים בשחיתות, נאבקים על הדמוקרטיה". יאיר נתניהו הגיב על הציוץ באופן הבא: "מקווה שהזקנים שימותו בעקבות ההפגנה הזאת יהיו רק של המחנה שלכם".

יאיר נתניהו המשיך וכתב בטוויטר בניסיון להסביר את עמדתו: "לא מבין את כל התגובות הנדהמות תמחק תמחק. הרי חודשיים הסבירו לכל בנאדם במדינה באופן הכי יסודי שהתקהלות המונית תוביל להדבקות המונית ובהכרח למוות של החלשים של אלה שידבקו בעקבות כך. אם כך סטטיסטית יש סיכוי טוב שהמפגינים השמאלנים הערב גרמו למוות עתידי של זקנים. אז מעדיף שלא יהיו שלנו".

ראש הממשלה מצדו דווקא גינה את התנהגותו הקיצונית של בנו והוציא הודעה מטעמו בה נכתב: "ראש הממשלה דוחה את הדברים על הסף. במאבק בקורונה אין מחנות, ואסור שיהיו. ראש הממשלה עובד מסביב לשעון כדי לשמור על בריאותם וחייהם של כל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל".

הציוץ שהתחיל הכל:

בהמשך להתרחשות ברשתות החברתיות, מחק בנו של ראש הממשלה את הציוץ והסביר את כוונתו: "כמה עיתונאים טיפשים ופופוליסטים זה לא ייאמן! ניצן הורוביץ צילם עצמו מתגאה ב'הפגנה' במימון של אהוד ברק, שלפי כל הגיון אמורה בכלל לא להיות חוקית בימים אלה (מניין בבית כנסת אסור!). אני זעמתי כי אני מבין ש"ההפגנה" הזאת תוביל כמעט בוודאות ל*מוות* של זקנים (מאות אנשים במקום אחד, זה כמעט וודאי מבחינה סטטיסטית).

"רציתי להבהיר לו מה המשמעות של מעשיהם", המשיך יאיר נתניהו. "שאשכרה הם מסכנים לא רק את החיים שלנו ושל ההורים והסבים שלנו (שזה הדבר האחרון שמעניין אותם), אלא גם את החיים של ההורים והסבים שלהם! אבל בגלל שאין לי כוח למלחמה מיותרת כזאת וחסרת חשיבות העדפתי למחוק את הציוץ. אל דאגה, הציוץ של ניצן הורוביץ מתגאה במעשה שיוביל למוות של זקנים, נשאר על קנו".

במהלך ההפגנה נאם אלוף במיל' עמירם לוין וסיפר כיצד הציל עם חבריו את נתניהו שכמעט טבע בתעלת סואץ. כשסיפר על ההצלה של נתניהו, כמה מפגינים צעקו לעברו "בוז, חבל, ביבי בוגד". לוין ניסה להשתיק את הקריאות: "לא חבל, לא חבל".

בהכנת הידיעה השתתפו: עמית סגל, דפנה ליאל, ענבר טוויזר, אור רביד וגלעד שלמור.