בלשי משטרה במסווה שפעלו אמש (שני) באזור כיכר השבת בירושלים נכנסו לעימות עם תושבים חרדים קיצוניים לאחר שפעלו לעצור ילד שתלש דגל ישראל מרכב בזמן הצפירה ב-20:00. הילד החרדי מגיע מתוך פלג חרדי קיצוני המתגורר באזור. בתיעוד נראים השוטרים עוצרים את הילד ומכניסים אותו לרכב המשטרתי, לקול מחאת הסובבים וניסיון לסכל את המעצר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי עדותו של ישי ירושלמי שהיה במקום, סביב זמן הצפירה בערב, הגיע לשכונת גאולה בירושלים רכב משטרתי עם בלשים במסווה. 2 שוטרות התחפשו לחרדיות, שוטר התחפש לאברך ושוטר נוסף. בתיעוד ניתן לראות את השוטרים תופסים את הילד שתלש דגל ישראל שנתלה, ומכניסים אותו בכוח למכונית. במקום התפתחה מהומה.

אחד המשתתפים בהפגנה סיפר לאתר 'כיכר השבת', שפרסם את המקרה לראשונה: "אולי הילד עשה משהו לא בסדר, אך היינו בהלם מהתגובה העזה של המשטרה. הבלשים התנהגו כמו בריונים ללא רחמים ואף תלשו פיאות של אחד מהמתגודדים במקום".

מהמשטרה נמסר בתגובה לתקרית: "במהלך הערב כוח משטרה שפעל באזור מאה שערים בירושלים הבחין בקטין שתלש את דגל המדינה מרכב חולף. הוא נתפס על ידי השוטרים. במקום החלה התקהלות של כמה עשרות שקראו קריאות נאצים והפריעו לשוטרים לבצע את תפקידם. כדי למנוע אירוע אלים במקום הם נאלצו להעביר את הקטין לתחנה המשטרה במטרה לברר את פרטיו".

"לאחר ברור הזהות וגילו הוא הועבר לנציג המשפחה. משטרת ישראל רואה בחומרה כל אירוע של פגיעה בסמל המדינה ותפעל בכל האמצעים כנגד חשודים במעשים אלו".