בנות זוג, לסביות דתיות, שהחנו את הרכב בשכונת רחביה בירושלים, הופתעו לגלות היום (חמישי) שלטי איומים נגדן וקריאות גנאי. השלטים הונחו על הרכב, וכללו איומים על רקע נטייתן המינית. השתיים הגישו תלונה במשטרה. בשיחה עם N12 סיפרו: "זה מבהיל, אנחנו גרות בשכונה מאוד ליברלית ולא האמנו שזה יקרה דווקא לנו".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על השלט נכתב: "לסביות לא ברחוב הרב ברלין, פרסום פרטיכם ותצלומים בפייס". בנוסף נכתב: "לסביות = תועבה".

בנות הזוג, שפרסמו את התקרית ברשתות החברתיות וזכו לתגובות רבות, הוסיפו: "כשראינו את השלטים מונחים על האוטו לקח לנו זמן לעכל את זה, הרגשנו שאנחנו מתות מפחד. אין לנו שום מושג מי עשה את זה אבל זה מאוד מבהיל ואנחנן חוששות שינסו לפגוע בנו בדרכים נוספות. אנחנו רוצות ללכת ברחוב בגאווה ובלי להתבייש בזהות שלנו גם בעיר שבה אנו מתגוררות".

בעקבות התקרית, פעילות ירושלמיות וארגון "בת קול" מתארגנות לקיים מחאה במוצאי שבת, בשעה 21:00 ברחוב עזה בשכונה. 

מנכ״ל האגודה למען הלהט״ב, אוהד חזקי, מסר: “לא יתכן שזוג יקבלו איומים על חייהן רק בשל נטייתן המינית. מדובר בפשע שנאה חמור שצריך להדליק נורות האזהרה אצל משטרת ישראל ועיריית ירושלים. לא נעבור לסדר היום ונשתוק לנוכח אלימות שמופנת כלפנו רק בגלל נטייה מינית או זהות מגדרית. לשנאה וההסתה הבלתי פוסקת כלפי הקהילה הגאה, יש מחיר ואותו לא צריכים לשלם אנשים שבסך הכל מבקשים להיות מי שהם".

מרכז הדיווח של האגודה, ע"ש ניר כץ, מציע סיוע לכל מי שנפגע/ה מאפליה, שנאה או פגיעה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית. לחצו כאן לדיווח על מקרה להט"בופובי.

מארגון בת קול - נשים לטב״קיות דתיות נמסר: ״אנו מזועזעות מפשע השנאה המפורש כנגד מי שרק רוצות לחיות את חייהן בעיר ירושלים. לא ייתכן כי דבר כזה יעבור בשתיקה אנו קוראות למשטרת ישראל לעשות כל מאמץ למצוא את הפוגע. אנו כמובן מלוות את הנשים ודואגות כי לא יאונה להן כל רע לא ייתכן שבשנת 2020 יפחדו שתי נשים שלא עשו רע לאף אחד ללכת יחד ברחוב שבו הן גרות רק בגלל הזהות המינית שלהן. פריצה לאוטו היא עברה פלילית והשלטים אלו משקפים שנאה טהורה כלפי כל מי שהוא אחר".

ערן גלובוס, יו"ר שותף של הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מסר: "אנו מזועזעים מגל האלימות נגד להט"בים השוטף את ירושלים. הוגשה תלונה במשטרה ואנו מצפים ממנה למצות את הדין עם מי שמטרידים ומאיימים על זוג נשים בגלל נטייתן המינית. בטחונם של חברי וחברות הקהילה אינן הפקר!".