החל מיום רביעי בשבוע הבא יותר למסעדות להתחיל לפעול במתווה שסיכמו אמש איגוד המסעדנים והממשלה. חלק מהמסעדנים חששו בתחילה שאיום ההדבקה עלול להרתיע את הסועדים, אך נראה שהציבור מאס בהישארות בבתים. מבדיקת N12 עולה כי במסעדות מוכרות שיפתחו ביום רביעי מרבית השולחנות כבר הוזמנו - ובחלקן אף מתקשים לעמוד בכמות ההזמנות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסגרת הבדיקה התקשרנו הבוקר (רביעי) למסעדות ברחבי הארץ על מנת להזמין מקום לארבעה סועדים לעוד שבוע בדיוק - יום רביעי בשעה 20:00, אך מהר מאוד הבנו שזה לא כל כך פשוט.

קורונה בישראל - נמל תל אביב היום (צילום: Oded Balilty, AP)
הסועדים בדרך? נמל תל אביב בימי הקורונה | צילום: Oded Balilty, AP

במסעדת "אנימאר" הים-תיכונית בתל אביב הציעו לנו להגיע בשעה 18:30 או 21:30 שכן "הפצנו סמס ללקוחות ומלא הזמינו כבר באינטרנט ובטלפון". על פי נתוני ontopo.co.il, אתר להזמנת מקומות במסעדות, התפוסה ב"אנימאר" עומדת כבר על 80%. שיעור תפוסה דומה נרשם גם במסעדת "מגזינו" בתל אביב.

"אנחנו לא עומדים בקצב"

כשניסינו להזמין מקום במסעדה האיטלקית "לה רפובליקה די רונימוטי", קיבלנו את התשובה הבאה: "יום רביעי הבא מלא, מלא, מלא. אנחנו בעומס של טלפונים ומנסים כל הזמן להעביר למחשב אבל לא עומדים בקצב". בהמשך חזרו אלינו והציעו מקום ב-19:30 או ב-21:00. במסעדת השף "אברטו" בגדרה עדכנו אותנו כי יש עדיין "קצת מקומות ליום רביעי הבא". גם ב"מלגו ומלבר" בתל אביב לא הצליחו למצוא לנו מקום בשעה 20:00 והציעו שנגיע במקום ב-19:30 או ב-21:30.

החזרת עסקים לשגרת קורונה‎ (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
לא רק משלוחים. ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לצד המסעדות שבדקנו, הנתונים של ontopo.co.il מצביעים כי מסעדות נוספות כבר מתמלאות בקצב מהיר כמו "השילה", "קוקו במבינו", וברים כמו "גואט", "קונסיירג'" ו"אלבי". באתר נרשמו כבר אלפי הזמנות ומספר המזמינים גדל ב-10% מדי שעה.

מתנפלים על השולחנות

"אנחנו מרגישים את הקהל הישראלי שחיכה לחזור לשגרה ולצאת לבילויים האהובים עליו עם אלפי הזמנות שבוצעו למסעדות השונות בארץ", אומר דני גליקמן, מנכ"ל ontopo.co.il. "ברגע שהתבשרנו על פתיחת המסעדות אתמול, הפעלנו חזרה את מערכת הזמנות האונליין ומאז אנחנו רואים תנועה בלתי פוסקת של הזמנת מקומות לשבועות הקרובים".

ואולם, על אף שנראה כי הישראלים נוהרים למסעדות, לא כולן יוכלו להיפתח כבר ברביעי הבא. במסעדת "מונא" בירושלים השיבו לנו כי יפתחו רק ב-2 ביוני וב"מינה טומיי" בחיפה הודיעו כי יפתחו רק ב-1 ביוני. לחלק מהמסעדות, נכון למועד שיחתנו הבוקר, עוד לא היה מועד פתיחה, ביניהן "תלפיות" בחיפה ו"נונו" בהרצליה.