תושבי בני ברק נצורים בבתיהם בשבוע האחרון, מאז החלו במשרד הבריאות לשים דגש על החשש מהתפרצות דרמטית של נגיף הקורונה בעיר. בכדי לסייע לתושבים הנצורים בבתים פועלים חיילי צה"ל ומחלקים מזון ותרופות לנזקקים ולוקחים חלק בפעולות האכיפה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחת מנקודות התורפה המשמעותיות שעליהם שמים דגש במערכת הבריאות היא ליל הסדר שיתקיים ביום רביעי. במשרד הבריאות חוששים כי רבים בעיר ינצלו את החג בכדי לצאת מהבית לטובת רכישת מזון או ביקור משפחה. במקביל מבינים בממשלה כי האוכלוסייה המבוגרת זקוקה לעזרה.

חלוקת מזון בבני ברק
חלוקת מזון בבני ברק

קצין בכיר בצה"ל שלוקח חלק בסיוע לתושבים אמר היום : "המשימה שלנו היא שלא יהיה איש רעב בבני ברק. אני מעריך שנספיק לחלק הכל עד החג. נעבוד בלילה ואם צריך במהלך החג. עד כה חילקנו 15,000 מנות מזון ואחר הצהריים מתחיל הגל השני שיגיע בתקווה לכל הבתים בבני ברק".

"עד כה הוצאו 30 חולים מהעיר ביממה האחרונה אנחנו מקבלים בקשות מהעירייה ומתאמים איתם את חלוקת המזון והמוצרים לתושבים. מאות חיילים אורזים ומחלקים את המזון", אמר הגורם הבכיר. "לא פגשנו שום התנהגות חריגה, רק הכרת תודה. התושבים מודים לנו עם דמעות בעיניים. החיילים ממוגנים ועברו הכנה מנטלית".