מגפת הקורונה שממשיכה להתפשט ברחבי העולם גבתה את חייהם של רבים, אך מרבית החולים הצליחו להחלים מהנגיף. מדובר במחלה שעד היום עולם הרפואה לא הכיר את התנהלותה, המאפיינים שלה והסיבוכים האפשריים. אלה הם שלבי המחלה הצפויים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע הראשון מרבית החולים ירגישו תסמינים דמויי שפעת, כגון חום. 80% מהחולים שנמצאים בשלב הזה יחלימו – אך בשביל היתר, ההסתבכות תתחיל בבסוף השבוע הראשון של המחלה, אז הם עלולים לחוש קוצר נשימה.

כ-20% מהחולים יסבלו מסיבוכים של דלקת ריאות ויראלית – שתחייב אותם להגיע לאשפוז שיארך בין שבועיים ל-3 שבועות במחלקה פנימית. לאחר האשפוז צפויה להם תקופת החלמה קשה, שתארוך גם היא בין שבועיים ל-3 שבועות.

5%-4% מהחולים יסבלו מסיבוך קשה יותר של המחלה שנקרא ARDS: מצוקה נשימתית על רקע תגובה של המערכת החיסונית של ריאה נגד ריאה, הכוללת הצטברות של נוזלים בריאות. אותם חולים יתאשפזו בטיפול נמרץ נשימתי, במשך כשבועיים, ורבים מהם יהיו מחוברים למכונת הנשמה.

אחרי שיצאו מטיפול נמרץ, הם יאלצו להתאשפז כחודש נוסף במחלקה רגילה, לפני שיוכלו להשתחרר לביתם. אותם חולים יסבלו ככל הנראה מבעיות בריאות, לאורך תקופה ארוכה אחרי ההחלמה.