בערב החג כבשו הצנחנים את בני ברק. דגל חטיבה 35 התנופף בקריית הקרמיקה והעיצוב שבגבול הצפוני של העיר שהוסב למרכז לוגיסטי ולמרגלות מגדל הכשרת היישוב נערכו כוחותינו לכניסה קרקעית. למעשה, מאז שחיים אושרי, יצחק יפעת וציון קרסנטי בכו בכותל מול המצלמה של רובינגר, לא הייתה החטיבה קרובה כל כך למקום קדוש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בשבוע האחרון הכנסנו 80 סמיטריילרים עם אלף טון ציוד", מספר אל"מ יובל גז, מח"ט הצנחנים. "נגענו קרוב ל-12 אלף בתי אב, מתוך ההבנה והרצון שלנו להגיע לכל נקודה ונקודה שצריכים אותנו בסיוע", הוא מספר.

מצבים קיצוניים מביאים יצירתיות, ובאותו בוקר ראתה בני ברק משהו שלא ראתה מעולם. הצנחנים הבינו שתנועה עם הרבה ציוד ברחובות צרים זה משהו שכבר יש להם פתרונות בשבילו, והבוקר עשו ניסוי ראשון בחלוקת מנות עם "צרצרים" ורובוטים, כלים חשמליים שתוכננו לסחוב חצי טון אמצעי לחימה בסמטאות של שכם וג'נין ועכשיו עשו להם "וכיתתו חרבותם" ברבאק.

שתי פלוגות צנחנים, גיוס נובמבר 19', מבצעות את החלוקה. לא מזמן סיימו טירונות ואת האימון המתקדם הפסיקו להם באמצע קורס צניחה. אחד המפקדים מספר: "תחשוב איזה עוצמה זה כי הלוחם בדרך כלל מתגייס, הוא מגיע לקו, עושה את הקו והוא לאו דווקא רואה את המשפחות שהוא מגן עליהן, ועכשיו זו סיטואציה שיוצרת לו איזשהי נקודה כזו".