שרי הממשלה אישרו היום (רביעי) את ההגבלות שיחולו בל"ג בעומר. ברקע הירידה המשמעותית בנתוני התחלואה, הסגר ששקלו להטיל בימי החג בוטל, אך האיסור על הדלקת מדורות יישאר בעינו. לפי התקנות, השהייה באזור הר מירון תהיה אסורה. עם זאת, השר לשירותי דת רשאי לתת היתר להדלקת מדורה או להשתתפות במדורה תחת הגבלת משתתפים.

לקריאת מסמך ההגבלות בל"ג בעומר - לחצו כאן

"לא ידליק אדם מדורה ולא ישהה אדם לצד מדורה בשטח פתוח למעט אדם שקיבל היתר", נכתב במסמך שאותו אישרו השרים בישיבת הממשלה.

לפי התקנות, תיאסר השהייה בהר מירון, ככל הנראה כדי למנוע התקהלויות שמטרתן לקיים את האירועים המסורתיים בקבר הרש"בי. עם זאת, בתקנות נכתב שתהיינה מספר מדורות באישור השר לשירותי דת, שלמשתתפיהן יינתן אישור מיוחד.

עוד נכתב במסמך שהמדורות שיקבלו אישור יתקיימו תחת הגבלת משתתפים: "היתר השר לשירותי דת יינתן בעבור הדלקה או השתתפות בהדלקה... ובלבד שמספר המשתתפים בכל הדלקה לא יעלה על 40".

בין המדורות שיקבלו אישור, מדורה בהגבלת משתתפים גם בקבר הרש"בי בהר מירון. לפי התקנות, האישור המיוחד להדלקות יינתן "בנסיבות העניין" תוך שימת לב לענייני ייצוג הולם ול"קהילות שונות אשר להם מסורת הדלקה באזור קבר הרש"בי".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ביקש לאשר את קיום המדורות הפרטיות ואילו במשרד הבריאות, במל"ל וגם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הסבירו כי בשל העובדה שלא הוטל סגר, רבים יבואו למדורות הפרטיות בחצרות הבתים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות