ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, משוכנע שהשגרה אליה תחזור ישראל לא תהיה השגרה הרגילה. "נותנים אשליה לציבור שאחרי פסח תתחיל חזרה לשגרה – אני רוצה להתריע: אנחנו לא הולכים לחזור לשגרה שהכרנו קודם", אמר בריאיון למהדורה המוקדמת. "הרבה מאוד דברים שהכרנו לא יהיו בשנה הקרובה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא תהיה תרבות, כי אנשים לא ירצו להתכנס; לא תהיינה מסעדות, כי אנשים לא ירצו לשבת בהן מחשש שיידבקו", הסביר. "מערכת החינוך לא תתפקד כפי שתפקדה בעבר, ונצטרך למצוא פתרונות. אני חושב שהמדינה צריכה להיערך להעסיק ילדים במסגרת קייטנתית עד ל-1.9, מתוך דאגה למשק, כדי שההורים יוכלו ללכת לעבודה".

"יהיה פה דור שלם של אנשים שהחלומות שלהם יתרסקו, והם יצטרכו למצוא תעסוקה אחרת", המשיך חולדאי. "ממשלת ישראל צריכה לגבש תוכנית של הסבה מקצועית של הרבה אנשים שלא יוכלו לחזור לתעסוקה הקודמת שלהם. לדאבוני, אין לנו הנהגה שפונה לציבור ומצד אחד נותנת לו את התקווה, ומצד שני מסבירה לו שהמציאות הולכת ומשתנה".

כשנשאל לגבי מדיניות העירייה והפעולות שהיא נוקטת – או לא נוקטת – כדי להקל על תושבי תל אביב-יפו, הטיל חולדאי את האחריות על הממשלה. "מדיניות הכלכלה היא עניין של המדינה", נימק. "אמרנו שלא ניתן הנחה בארנונה, ואז הלכנו לממשלה ואמרנו שהיא זו שצריכה לתת את ההנחה – וכך אכן קרה. אנחנו משתתפים בחלק מהדבר הזה, כעירייה איתנה".

"אני מקבל את כספי הארנונה ואיתם נותן שירות", הזכיר. "עכשיו אני צריך לתת הרבה יותר שירותים מבעבר. בקרוב נמצא צעירים ברחוב אחרי שזרקו אותם מהבתים; אני כבר היום מאכיל עשרות מונים יותר משהאכלתי בעבר; אני צריך להגיע לכל קשיש ולוודא שידברו איתו ושיקבל מזון".