חמ"ל רכש הציוד הרפואי, המשותף למשרד הבריאות, משרד הביטחון והמוסד, ממשיך במאמץ בלהשיג ציוד רפואי וציוד מיגון לצוותים הרפואיים שנמצאים בחזית המאבק בנגיף הקורונה המתפשט. משלוח של מאה מכונות הנשמה יגיע בשעות הלילה (בין שישי לשבת) לישראל, וזאת כחלק מרכבת אווירית של ציוד רפואי שנמשך בימים האחרונים, כולל במהלך החג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראש המל"ל, מאיר בן שבת, הציג הלילה בפני ועדת השרים למאבק בקורונה, בראשות רה"מ נתניהו, נתונים על רכש הציוד הרפואי והמיגון, מה היעדים שהוצבו וכמה אנו רחוקים מהם. מהנתונים עולה כי יש מחסור חמור במכונות הנשמה. משרד הבריאות הציב יעד של השגת 7,000 מכונות, ובפועל יש 3,051 מכונות (800 בשימוש של צה"ל). מספר מכונות ההנשמה הפנויות עומד על 1,869 בלבד.

רכבת אווירית של ציוד רפואי מסין
משלוח של ציוד רפואי מסין | צילום: אל על

מדינות העולם מתחרות אחת בשניה בהשגת ציוד רפואי וערכות בדיקות לגילוי הנגיף, מה שהופך את נושא הרכש לסיפור מסובך, יקר ונדיר להשגה. במצגת שהוצגה היום לועדת השרים, המל"ל ממליץ, לבקשת ראש הממשלה, "לבחון את התמודדות המדינות הבלטיות ומדינות סקנדינביה, ולבחון את ערכות הבדיקה המהירות (מהימנות ויכולת אספקה) שרוסיה דיווחה שברשותה".

נתון נוסף שהציג בן שבת, שמראה כמה אנו רחוקים מהיעדים שהציב ראש הממשלה, מראה כי מספר הבדיקות הממוצע היומי, נכון לאתמול, עומד על 5,312 – לעומת יעד של 30,000 ביום. ממוצע הבדיקות של שבעת הימים האחרונים קצת גבוה יותר ועומד על 7,601.