שלשום נחשפה אביבה וידל בכתבה שפורסמה במהדורה המרכזית, בה ביקרה בחריפות את מדיניות הממשלה שהביאה אותה לחרפת רעב. המדינה לא נותנת קצבת אבטלה לבעלי קצבאות עובדים שפוטרו בעקבות משבר הקורונה. אמש (שישי), לאורך כל שעות הבוקר, הגיעו אזרחים לביתה של אביבה עם קרטונים מלאים ושקיות קניות. הם הביאו לחם, ירקות, חלב ושאר מוצרי יסוד עבור האישה שנדמה כאילו טלטלה מדינה שלמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלשום הבאנו במהדורה המרכזית את סיפורם של העניים מקבלי הקצבאות. אנשים עובדים, גאים, שקיבלו קצבה כמו זקנה או מזונות, שיחד עם המשכורת הנמוכה הספיקו בקושי לקיום. אבל ברגע שהוצאו לחל"ת המדינה אומרת להם: אסור לכם לקבל דמי אבטלה במקביל לקצבה הקיימת. אביבה סיפרה איך נאלצה לוותר על התרופות החיוניות שלה, איך הגיעה ממש לפת לחם. 

אמש, כבר מהשעה 5:00 בבוקר הגיעו לאביבה אזרחים רבים שהביאו לה אוכל. "אם אנחנו לא נהיה ערבים זה לזה, אני לא אסמוך על המדינה שתדאג לי", אמר אחד מהם.

יותר מאלפיים איש פנו, חלק למערכת N12 וחלק ישירות לפייסבוק הפרטי שלה בניסיון לעזור. מעטים השיגו גם את מספר הטלפון שלה. אחד הפונים אף הציע להעביר לה אלף שקלים כל חודש למשך חצי שנה.

"זה עושה לי טוב שאנשים רוצים לעזור, אבל זו לא הייתה המטרה", סיפרה אביבה. "המטרה הייתה להיחשף כדי לעזור לעוד 40 אלף איש שנמצאים במצבי".

אחרי שראה את הכתבה, הודיע שר האוצר ישראל כ"ץ כי הוא ישנה את מדיניות משרדו, שעד אתמול התנגד למתן הקצבאות במקביל לדמי האבטלה. כ"ץ הבטיח שכבר ביום ראשון יביא לממשלה הצעה לפתרון הסוגיה. אולי בזכות האישה האמיצה הזו, שהסכימה להיחשף במצוקתה, ישתנו חייהם של עשרות אלפים מהחלשים ביותר בחברה שלנו.