ניסיון הדקירה והאירוע שקדם לו: זמן קצר לפני שניסה לדקור את מאבטחי בית החולים שיבא ונורה למוות, איים מוסטפה יונס על הרופאה שטיפלה בו ולאחר מכן הצמיד את הסכין לצווארו. היום היא משחזרת את מה שקרה בחדר הטיפולים: "הוא החל לכעוס ושלף סכין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סמוך לשעה 13:30 התקרב לכניסה הראשית של בית החולים שיבא מוסטפה יונס בן ה-30 מכפר ערה כשהוא חמוש בסכין, דקר את סגן קצין הביטחון ופצע אותו באורח קל. אז ירו המאבטחים ונטרלו אותו. הוא פונה לבית החולים, שם נקבע מותו.

יונס שהגיע לבית החולים יחד עם אמו במטרה לקבל טיפוח פסיכיאטרי אצל רופאה אותה הכיר שנים רבות התרגז על כך שלא קיבל מריחואנה רפואית. זאת גרסת הרופאה.

"ביני לבין המטופל יש היכרות של שנים רבות. יש לו בעיות התנהגותיות, אני מכירה אותך ומודעת לכך", אמרה למקורביה. "במהלך הפגישה בינינו הוא ביקש מרשם למריחואנה רפואית. מאחר שהוא אנו עומד בקריטריון של משרד הבריאות סירבתי לך".

היא סיפרה על רגעי החרדה: "בנקודה הזאת הוא החל לכעוס, הוא שלף סכין ונופף בו. לאחר מכן הצמיד את הסכין לצווארו שלו. אמרתי לו: 'אם לא תפסיק אזעיק את הביטחון'. הוא נרגע. גם אמא שלו הייתה בחזר ועזרה להרגיע אותו, והשניים עזבו את המקום".

אירוע דקירה בביה"ח תל השומר (צילום: מד"א)
אירוע דקירה בביה"ח תל השומר | צילום: מד"א

"אחרי שעזב לא קראתי לביטחון. אני מכירה אותו הרבה שנים והיו הרבה מטופלים שהמתינו בחוץ והיו זקוקים לטיפול", הוסיפה. "קשה לי, עצוב לי מאוד, בעיקר על אימו של מוסטפה".

בחקירתם במשטרה מסרו המאבטחים את גרסתם כי השתמשו תחילה בגז מדמיע כדי לנסות ולנטרל את הדוקר. אך כשהמשיך בניסיונות הדקירה נאלצו לירות בו למוות. את גרסתם מגבות מצלמות האבטחה והערכה היא כי הם פעלו כשורה.