גילויים חדשים: אחרי הפרסום לפיו המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אישר למיליארדר טדי שגיא שלא להיכנס לבידוד עם שובו מחו"ל, בכירים במשרד הבריאות אומרים הבוקר (חמישי) כי שגיא שלח לגרוטו בקשה בסוף חודש מאי - וזה השיב בשתי מילים: "מאשר, איתמר". במשרד טוענים כי המשנה למנכ"ל כבר העניק אישורים דומים בעבר: "זו לא הפעם הראשונה ואם לא החשיפה - זו גם לא הייתה הפעם האחרונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בצל הנתונים על עלייה במספר הנדבקים בקורונה, נחשף אמש בתוכנית חיסכון כי שגיא חגג ב"מסיבת הזיקוקים" למרות שרק חזר מחו"ל. בתוך זמן קצר התברר כי מי שפטר את המיליארדר הוא לא אחר מפרופ' גרוטו. בתגובה, הנחה שר הבריאות יולי אדלשטיין את בר סימן טוב לערוך בירור בנושא: "פגיעה קשה באמון הציבור, לא אנהג בסלחנות". בעקבות זאת רמז מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב  למשנה שלו שעליו להתפטר.

בכירים במשרד הבריאות שקלו בתחילה להגיש נגד שגיא תלונה במשטרה בגין הפרת בידוד, עבירה עליה אמור להירשם קנס של 5,000 שקלים, אך לאחר מכן הטיל שגיא את הפצצה וטען שקיבל אישור לכך מפרופ' גרוטו. 

עוד הגיע לידיעתנו ששגיא פנה קודם למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב - שסירב משום שהבקשה לפטור מבידוד אינה עומדת בכללים ואין הצדקה לחריגה מהם. משסורב, פנה למשנה למנכ"ל פרופסור גרוטו - ממנו קיבל אישור בהתאם לבקשתו. מטעמו של טדי שגיא נמסר כי הוא מכחיש שפנה למנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב.

סימן טוב קרא לגרוטו לעזוב את תפקידו

מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב אמר ל-N12: "אני מבקש הבהרות. יש להסיק מסקנות". שר הבריאות הנחה את בר סימן טוב לערוך בירור בנושא: "פגיעה קשה באמון הציבור, לא אנהג בסלחנות". ממשרד הבריאות נמסר כי מתן האישור היה משגה: "מדובר בטעות חמורה בשיקול הדעת ויערך בירור בעניין". 

טדי שגיא (צילום: אביב חופי)
מטעמו של שגיא נמסר: "פעל כחוק" | צילום: אביב חופי
הצהרת מנכ"ל משרד הבריאות (צילום: N12)
סימן טוב: קורא לגרוטו להתפטר | צילום: N12

מטעמו של טדי שגיא נמסר: "המאבקים הפנימיים במשרד הבריאות ובעלי אינטרסים שונים נעשים על גבו של טדי שגיא. חלק מהפרטים שדווחו מדומיינים. טדי שגיא הגיע לישראל כחוק ופעל כל העת לפי ההנחיות המתאימות שקיבל".

שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה את מנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב לערוך בירור עם המשנה למנכ"ל, פרופסור איתמר גרוטו, נוכח מה שנחשף - ו"לבחון את העניין בכל הכלים המשמעתיים העומדים לרשותו". מלשכת השר נמסר כי הוא מצפה לקבל תשובות.

יולי אדלשטיין (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
שר הבריאות: "לא אנהג בסלחנות" | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

"במיוחד בשעה שיש מאמץ רב להסביר לציבור את חשיבות העמידה בהנחיות משרד הבריאות וכאשר אנחנו קוראים להגברת האכיפה, לא ייתכן שיהיו פטורים מבידוד אשר יסכנו את בריאות הציבור", מסר אדלשטיין בתגובה. "מדובר בפגיעה קשה באמון הציבור וטעות חמורה בשיקול הדעת. במקרים כאלה לא אנהג בסלחנות".