בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות ביום שני האחרון, ניתן לראות כיצד שני שוטרים אוזקים בחורה צעירה בזמן שהיא שרועה על הרצפה ומתחננת שיעזבו אותה לנפשה. לאחר שהצעירה החליטה להתלונן על שימוש בכוח מופרז מצידם של השוטרים במהלך האירוע - המשטרה פרסמה סרטון משלה שמציג את ההתרחשויות מזווית אחרת.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי התיעוד ממצלמות הגוף, השוטרים ביקשו מהצעירה להזדהות מספר רב של פעמים - אך היא לא נענתה לבקשתם. "אני אסביר לך את החוק - כששוטר שואל אותך מה המספר תעודת זהות שלך – את מחוייבת לענות", הסביר השוטר לצעירה בדקות שקדמו למעצר. 

הצעירה לא הייתה מוכנה להיענות לבקשתם של השוטרים להזדהות, ואף איימה על אחד השוטרים כשאמרה לו שאם היא תגיע בסוף הערב לתחנת המשטרה "אני נשבעת שאתה תשלם על זה". השוטר המשיך לנסות ולשכנע את הצעירה להזדהות אך ללא הועיל, ולאחר שהצעירה המשיכה להתחצף ולהתנגד להוראות - השוטר עידכן את הממונים עליו והחליט לעצור אותה.

במהלך החודשים האחרונים התרגלנו לראות תיעודים של אזרחים מאירועים שונים שבהם מתועדים כוחות המשטרה, ולאחר פרסומם של התיעודים ממצלמות הגוף של השוטרים - לפתע התמונה נראתה שונה. "זה עוזר לנו לשלב התחקור ולהפקת לקחים מכל אירוע", סיפר סנ"צ אלעד קליין, קצין אג"מ במשטרת מרחב השפלה. "כך, שמעבר להגברת השקיפות ואמון הציבור במשטרה – אנחנו גם עושים תהליך בקרה פנימי שבו אנחנו מתחקרים כל אירוע". 

ועדיין, למרות היתרון הנראה לעין של מצלמות הגוף, ישנה ביקורת על הדרך שבה המשטרה משתמשת בהן. "צריך לזכור שהמצלמות פועלות לפי הוראה של השוטר", הסביר עו"ד עדי כרמלי, מומחה למשפט פלילי. "לשוטרים יש יכולת לקבוע מהו תזמון הפעלת המצלמה – היא לא פועלת באופן קבוע".