אלפים הפגינו היום (שבת) בהפגנת הדגלים השחורים בכיכר רבין בתל אביב נגד ההסכם הקואליציוני שנחתם בין גנץ לנתניהו שלדבריהם "רומס את חוקי היסוד של מדינת ישראל" ולא מתעסק בחיי האזרחים בשעת משבר אלא רק ב"הטבות וחקיקה שתאפשר לממשלה להמשיך ולפעול מתחת לאפנו". המשטרה חסמה רחובות בתל אביב כדי לאפשר את קיום ההפגנה תחת הנחיות הקורונה. שקמה שוורצמן, ממארגנות מחאת הדגלים השחורים: "לא להרמת יד על מערכת המשפט".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אחדות היא לא הסכם קואליציוני שרומס את חוקי היסוד של מדינת ישראל", הוסיפה שוורצמן. "אם אחדות- הייתם צריכים להקים חומה בצורה בין נאשם בפלילים למערכת המשפט. גנץ- תבטיח ולשם שינוי תקיים- לא להרמת יד על מערכת המשפט, ודא כי יש דין אחד לכולם".

גם עיסוואי פריג', חבר הכנסת היוצא ממרצ נכח בהפגנה ואמר: "הם משתמשים בו (בקורונה) כדי להקים את ממשלת השחיתות שלהם. הפכו את האסון של אזרחים רבים, להזדמנות שלהם. ממשלת חירום הם קוראים לה, אבל החירום היחיד שלהם זו הדאגה לעצמם. ובחסות הקורונה הם דואגים יפה מאוד לעצמם, על חשבון כולנו".

בשל הצורך לשמור על ההנחיות ולצד זאת לאפשר את קיום ההפגנה כוחות משטרה חסמו את רחוב אבן גבירול בין הרחובות ארלוזורוב למאנה וכן את רחוב מלכי ישראל עד לרבין על מנת לאפשר למפגינים לשמור על ההנחיות של שמירת מרחקים בין אנשים. במקביל להפגנת הדגלים השחורים בקריאה להצלת הדמוקרטיה שנערכה בתל אביב, נערכה הפגנה בהשתתפות מאות אנשים בקרית טבעון בקריאה לשמירה על הדמוקרטיה ולחקיקה שתמנע כהונת נאשם בפלילים כראש ממשלה.