תלונה יוצאת דופן של שופט כנגד שכנתו בת ה-70 הובילה למעצרה: האישה, תושבת רחביה ללא עבר פלילי, נעצרה ללילה לאחר ששופט העליון ונשיא בית המשפט המחוזי בירושלים לשעבר, דוד חשין, טען שאיימה על משפחתו בכך שזרקה יונה מתה לחצרו. השופטים בתגובה היו יותר ספקניים בנוגע להאשמות.  

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

האישה, הכחישה שאכן עשתה את הדבר ולאחר חקירתה, רצו השוטרים להוציא לה צו הרחקה מביתו, אלא שמכיוון שהשניים שכנים, היא התנגדה לתנאים והובאה בפני בית משפט השלום בירושלים, כדי שיכריע בסוגיה. 

השופט אורן סילברמן שאל את נציג החוקרים בדיון: "האם היא חשודה שאיימה אישית על מתלונן שמכהן כשופט?", החוקר ענה: "לא בדיוק אישית, אלא כלפי בני המשפחה". בתגובה, שאל השופט סילברמן: "איומים מילוליים?" והחוקר ענה: "זה יותר במעשים והתנהגות".

על פי פרוטוקול הדיון, המשיך השופט: "בחקירה אמרו שהיא זרקה פגר של יונה מתה לגינה - זה טיב האיומים?", החוקר: "סוג של, כן". השופט סילברמן: "אתם לא חושבים שיונה יכולה למות במעופה?", החוקר בתגובה: "יש חשד שהיונה לא נפלה לתומה".

 

עו
עו"ד חן הולנדר‎

עו"ד חן הולנדר, המייצג את האישה מטעם הסנגוריה הציבורית אמר: "מדובר במעצר מיותר לחלוטין של אישה מבוגרת ונורמטיבית, שמצאה עצמה נחקרת עצורה בגין טענות שונות ומשונות, ביניהן: כי הרגה יונה והשליכה אותה לגינת שכניה. מהר מאוד הבין בית המשפט שמדובר במקרה המחייב את שחרורה של הגברת וכך הוחלט. מצופה היה מהחוקרים להפעיל שיקול דעת ולמנוע מהאישה לעבור את הטראומה שעברה במסגרת חקירה בה היא מוחזקת כעצורה".