סגר העצמאות: יום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל יהיה שונה מכל ימי החג הקודמים שהכרנו בשנים שעברו, זאת כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. החל מהשעה 17:00 הערב (שלישי) ועד לשעה 20:00 מחר (מוצאי יום העצמאות) יוטל סגר מחמיר, שבמהלכו לא ניתן יהיה לצאת מאזור המגורים - למעט מקרים מסוימים וחיוניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כ-6,000 שוטרים ייפרסו ברחבי הארץ, בסיורים בתוך הערים ובין הערים, כדי לאכוף את הסגר. מיקוד הפעילות  יתבצע בפריסה ארצית של 44 מחסומים בצירים המרכזיים, שיצרו רצף של חסימות בין השטח העירוני לבין עירוני וזאת במטרה לאכוף את קיום התקנות וצו בריאות העם.

דגל ישראל על גג הבורסה
דגל ישראל על גג הבורסה | צילום: דוברות עיריית רמת גן

לצד המחסומים יפעלו מאות ניידות ושוטרים שיבצעו סריקות על כלל הצירים ברחבי הארץ תוך ביצוע מחסומים מדלגים ואכיפה תוך כדי תנועה, ויאתרו אזרחים שלא יפעלו עפ"י ההוראות. במשטרה הדגישו בפני הציבור, להימנע ממפגש מיותר עם השוטרים ולהישמע להנחיות על מנת שנוכל לשמור כולנו על בריאות כלל אזרחי מדינת ישראל.

הערב יחל העוצר שיסתיים בתום יום העצמאות, מחר, 29.4 בשעה 20:00. ב-27 השעות הללו תוגבל התנועה הבינעירונית ותתאפשר יציאה מהבית רק לצורך הצטיידות תרופות ובמוצרים חיוניים בלבד - גם זאת בתוך יישוב המגורים. כמו כן, התחבורה הציבורית תופסק לאורך כל יום העצמאות.

זיקוקים בנתניה
עוצר העצמאות. הפעם צופים בזיקוקים מהבתים | צילום: Kudinov Vadim, shutterstock

משרד הבריאות מדגיש כי לא תתאפשר רכישה של מזון במהלך ערב יום העצמאות ויום העצמאות עצמו. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות (עד 100 מטרים) ולפעילות גופנית בקרבת הבית (עד 500 מטרים). בכל יציאה מהבית יש לעטות מסכה, למעט במקרה של יציאה לפעילות גופנית.  

יום העצמאות
העוצר בחג יסתיים במוצאי יום העצמאות ב-20:00 | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

במקביל להגבלות העצמאות, אושרו גם תקנות המתייחסות לחודש הרמדאן, שמציינים אזרחי ישראל המוסלמים. עד יום ראשון הקרוב, 3.5, לא תתאפשר פתיחת עסקים וחנויות מהשעה 18:00 בערב 3:00 לפנות בוקר, ביישובים שבהם מרבית התושבים מוסלמים ובאזורים שונים בירושלים. בתי המרקחת יישארו פתוחים, ועסקים יוכלו לפעול בשירות משלוחים בלבד.