ההקלות הנוספות שבדרך: שרי הממשלה צפויים לאשר הערב (חמישי) שורת הקלות נוספת למשק שייכנסו לתוקפן כבר ביום ראשון הקרוב. פתיחת מערכת החינוך כעת לא על הפרק, ומסתמן שגם השווקים לא ייפתחו. ל-N12 נודע שבדיונים המקדימים שמתקיימים בין משרדי האוצר והבריאות, מסתמן ששני הצדדים יסכימו למהלכים הבאים:

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פתיחת חנויות נוספות ברחובות, מספרות ייפתחו בכפוף לדרישות מיגון מחמירות (כפי שפרסמנו - מסכות, כפפות ומיגון לעיניים לספרים) - בנוסף, במשרד הבריאות נוטים לאשר גם את סעיף הטייק אווי - איסוף עצמי ממסעדות, שהמשמעות שלו תהיה פתיחה של עסקי מזון ברחוב, תחת הגבלות מיגון והיגיינה. 

ביג ירכא
מרכזי הקניות הפתוחים ישובו לפעול? | צילום: צילום מסך

במשרד האוצר ובמשרד הבריאות מסכימים שיש צורך לייצר מדדים מספריים קבועים של תחלואה, תמותה ומאושפזים קשה - ושבהתאם למדדים הללו ייקבע האם לעבור לשלב הקלות נוסף או לחזור אחורה. שני הצדדים מקיימים דיונים בשעה זו בניסיון להביא לישיבת ממשלה עוד הערב את ההקלות החדשות. ‎

שני סעיפים שנמצאים עדיין בוויכוח: פתיחת השווקים ופתיחת מכוני הקוסמטיקה. היום פרסמנו לראשונה את ההקלות שמשרד הכלכלה דורש לבצע - בהן הפעלה של מתחמי קניות פתוחים ואישור לספרים וקוסמטיקאיות לפעול תחת הגבלות. עוד דורשים במשרד הכלכלה לאפשר שירות טייק אוויי ממסעדות - ולהרחיב את מספר הלקוחות המותר בכל חנות.

ירידה במספר החולים קשה בקורונה - וירידה במספר המונשמים

מנתוני משרד הבריאות שהתפרסמו הבוקר עולה שמספר המתים מקורונה בישראל עומד על 191. מספר הנדבקים המאומתים מקורונה בישראל עומד הבוקר על 14,592. עוד נמסר כי 8,819 מחולי הקורונה בישראל במצב קל, 112 במצב בינוני ו-136 במצב קשה - 107 מהם מונשמים. 5 חולים מוגדרים מונשמים כרוניים ו-5 מחוברים למכונת ECMO.  

455 חולים בישראל מאושפזים בבתי החולים: 136 במצב קשה, 112 במצב בינוני ו-207 חולים במצב קל. 6,207 חולים מטופלים בבתיהם ו-2,384 הועברו לבתי מלון. עד כה החלימו 5,334 ישראלים מהנגיף.

ביממה האחרונה חלה ירידה של 3.5% במספר המונשמים וירידה של 8% במספר החולים קשה. במספר הנפטרים המצטבר כתוצאה מקורונה חלה עלייה של 2.2% ב-24 השעות האחרונות.

מפילוח נתוני התחלואה בקורונה לפי יישובים עולה שבירושלים קיים מספר החולים הגדול בישראל, שחצה הבוקר את ה-3,000 ועומד על 3,061 חולים מאומתים. בבני ברק – 2,588 חולים, בתל אביב יפו 491, בבית שמש – 392 ובאלעד 354.

עוד בעשירייה המובילה של החולים: מודיעין עילית עם 335 חולים מאומתים בשטחה, אשדוד עם 255, אשקלון – 254 ומספר זהה של חולים קיים גם בפתח תקווה, ובביתר עילית ישנם 241 חולי קורונה מאומתים.