דם נשים אינו הפקר: לאחר חמישה מקרי רצח של נשים על ידי בני זוגן תוך שבעה שבועת, זינוק במקרי האלימות בתוך הבית בצל נגיף הקורונה והדרת נציגות נשים מוועדת המל"ל, הבוקר (רביעי) מתכנסות נשים במוקדים רבים ברחבי הארץ תחת הסיסמה: "לא על חשבוני".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בעמוד הפייסבוק של יוזמות המחאה נכתב: "האלימות המגדרית בישראל מגיעה לשיאים בלתי נתפסים  – נשים בכל הארץ משלמות בדמן, ונדחקות בין החלטות כושלות של השלטון לבין ועדת המל״ל שלא ראתה לנכון לשלב מספיק נשים בתוכה. אין יציאה מהמשבר בלעדינו! אנחנו משלמות את המחיר! אנחנו נמצאות במלחמה על חיינו".

המוחאות זועקות כי מי שמשלם את המחיר על חוסר ההשקעה במאבק נגד האלימות הן תמיד הנשים. הן מבכות כי כעת שהמערכות הסוציאליות קורסות עקב התפרצות הקורונה - נשים משלמות בחייהן.

הפגנת ארגוני הנשים נגד אלימות בתל אביב
הפגנת ארגוני הנשים נגד אלימות בתל אביב

הן מציינות כי רוב העובדים שהוצאו לחל"ת במהלך הסגר הן נשים: "את החשבון של הרעבת מערכות הרווחה, החינוך והבריאות - אנו הנשים שמהוות את רוב כוח העבודה במערכות הללו משלמות מחיר מדי יום".

יוזמות המחאה קראו לבוא ולמחות נגד מדיניות הממשלה ב-17 מוקדים מרכזיים ברחבי הארץ ולהחליף את תמונות הפרופיל ברשתות החברתיות לסיסמת המאבק.

"אנחנו לא מוכנות לקבל את המציאות הקיימת. האלימות הזו היא לא תופעת טבע, אם אפשר לבודד חולי קורונה - אפשר לבודד גברים אלימים! זה הזמן לצאת למהפכת זעם עד שנשנה את המדיניות הזו. אנחנו מכריזות על הפגנות מחאה ברחבי הארץ – בלי לשתוק, בלי לבקש יפה, בלי לציית, בלי לקבל. בלי להיות נחמדות או נחמדים. אנחנו תובעות מכל הגורמים את הביטחון שלנו בכל מקום. דם נשים אינו הפקר. המצב הזה לא ייפסק עד שנראה שינוי מהותי במדיניות", נכתב בעמוד הפייסבוק של המחאה.

ביום ראשון נעצר בן זוגה של טטיאנה חייקין בחשד כי רצח אותה בדירתה בביתם. הוא התקשר למשטרה והודה במעשיו וגופתה נמצאה עם סימני אלימות קשים. חמישה ימים בלבד לפני כן נעצר גבר בן 37 בחשד שדקר למוות את אשתו בת ה-31 לעיני ילדיהם הקטנים בדירתם בחולון.