הקורבן הצעיר ביותר של הנגיף: דורון, בן 37 שסבל ממחלות רקע קשות, הוא האדם הצעיר ביותר שנפטר אמש (שלישי) בבית החולים השרון, שבוע לאחר שאושפז במקום. דורון היה נשוי ואב לשתי בנות ועבד כמהנדס היי-טק. רעייתו סיפרה בשיחה עם N12 על מאבקם של בני המשפחה להשגת תרומת דם עבורו: "נלחמנו עד הרגע האחרון. רצינו לפתוח בקמפיין לתרומת פלסמה עבורו, אך לא הספקנו. ביקשנו מכל מי שיכול שיתרום אבל זה היה מאוחר מדי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"דורון תמיד עזר לכולם", ספדה לו רעייתו. "הוא היה כל כך טוב, כל כך עניו. גם כשהיה מאושפז הוא תרם לילדים". לדבריה, בני המשפחה תכננו לפתוח בקמפיין לתרומת דם עבורו, אך אז מצבו הידרדר: "רצינו לפתוח בקמפיין לתרומת פלסמה עבורו, אך לא הספקנו. ביקשנו מכל מי שיכול שיתרום אבל זה היה מאוחר מדי. כשהשגנו אישור ממשרד הבריאות לבדוק אם יש תרומת פלזמה שמתאימה עבורו זה כבר היה מאוחר כי שעה לאחר מכן הודיעו לי שהוא הלך".

פינוי חולה עם חשד לקורונה לבי
ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתחילת השבוע פרסמו בני משפחתו של דורון כי הם זקוקים לתרומת דם עבורו מכל מי שהחלים מקורונה. "מי שהיה חולה והבריא, שיפנה לבית חולים ויציע תרומת דם לטובת החולים", נכתב בפוסט שפרסמו. "זה יכול להציל חיים! גבר צעיר בן 37 חולה בקורונה. הוא במצב קשה מאוד, מורדם ומונשם. יש לו שתי בנות  קטנות. אנא שתפו".

בפוסט שפרסמה רעייתו נכתב: "אני צריכה עבור בעלי, מישהו/י שהחלים מקורונה. עד כה לא מצאו מישהו מתאים. זה עבור תרומת דם פלסמה לחולה קשה מונשם, צריך למצוא מישהו שמתאים לו. הוא במצב קשה מאוד והזמן קצוב, אודה לכל עזרה ושתפנו אליי אנשים ואני אדאג לתיאום מול מד"א וכל הגורמים".

אמש נפטרו שישה חולי קורונה, בהם דורון - האדם הצעיר ביותר שמת מהנגיף עד כה בישראל. מוקדם יותר התקבלה הודעה על מותו של אדם נוסף - בן 90 שהועבר במצב קשה ממוסד גריאטרי לבית החולים וולפסון שבחולון. שעות ספורות קודם לכן מת בבית חולים השרון קשיש בן 80 שנדבק בקורונה. הוא סבל ממחלות רקע ובמשך כמה שבועות אושפז, מורדם ומונשם, במחלקה הייעודית לחולי קורונה שהוקמה במקום.