נאווה, אמו של סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל, התעוררה היום (שלישי) לפנות בוקר עם המשפט ברוך דיין אמת בראשה, וכעבור חצי שעה דפקו חיילים על דלתה והודיעו לה שבנה בכורה נפל במהלך מבצע בג'נין. אמו: "הוא תמיד נתן לי ביטחון שהכל בסדר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך פעילות מבצעית של סיירת גולני הלילה הושלכה אבן לעברו של עמית ופגעה בראשו. הוא נפצע באורח אנוש ומותו נקבע בבית החולים רמב"ם בחיפה. אמו סיפרה היום: "אתמול דיברתי איתו, שנתיים אנחנו מחפשים בית כדי שהוא יוכל להיות אחרי השחרור בחדר משלו, במקלחת משלו. שלשום שלחתי לו תמונות והוא אמר לי זה יהיה הבית שלנו, אבל אמר שעוד מעט, כי הוא רוצה לחתום ולשרת את המדינה כראוי".

נאווה, אמו של עמית בן יגאל ז"ל (צילום: N12)
נאווה, אמו של עמית בן יגאל ז"ל | צילום: N12

"עמית עשה הכל כדי להתגייס", תיארה אמו נאווה. "הוא שכנע את כל החברים שלו, מה זה להיות ג'ובניק? המדינה לא מספיק חשובה לך? אבל הוא הלך והם נשארו. תמיד גידלתי אותם לעשות את הדבר הטוב ביותר, לעשות את המאה אחוז וקצת יותר, והקצת יותר עלה לו ביוקר".

"בחלום הכי שחור לא חלמתי שאקבל את התואר המפוקפק של 'אב שכול'"

עמית היה הבן היחיד של אביו ברוך, שספד לו היום גם הוא: "מהיום שהוא נולד, הוא היה במעטפת של חום ואהבה. כל החיים שלי סבבו סביב הילד הזה. כל מה שעבדתי זה היה בשבילו, כדי שיהיה לו הכל בחיים ושיהיה לו חינוך טוב. הוא ביקש ממני לחתום שהוא ילך לקרבי, אמרתי לו שאין לי כלום חוץ ממנו. אבל הוא ביקש, אז חתמתי לו וחיבקתי אותו".

עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג בפעילות ליד ג'נין (צילום: באדיבות המשפחה)
עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג בפעילות ליד ג'נין | צילום: באדיבות המשפחה

"אני כל בוקר פותח אותו, וכל ערב מסיים אותו", סיפר ברוך, אביו של עמית. "אני שבור מבפנים, אני גמור מבפנים. זכיתי ב-21 שנים עם הילד הזה, של אהבה של נחת. במלחמת יום כיפור איבדנו גם את הבן של הדודה שלי, והיינו מתכנסים ועושים את הטקס ומחבקים את המשפחה, ומי היה חולם בחלום הכי שחור שאני אקבל את התואר המפוקפק של "אב שכול". אין לי כלום, הדבר הכי יקר לי נלקח ממני".

"זה היה הסיוט שלי, להסתכל דרך העינית של הדלת ולראות חיילים"

בן יגאל ז"ל השאיר מאחוריו גם את בת זוגו, אושר נחום, שספדה לו לאחר קבלת ההודעה הקשה: "הוא היה ילד מדהים, הוא כל כך אהב את המדינה. אתמול בלילה דיברנו והוא אמר לי אני אוהב אותך ואני מבטיח לשמור על עצמי, אבל הוא לא שמר. אמרתי לו שלא בא לי לנתק והוא הבטיח לי שיהיה בסדר - ואז בבוקר הודיעו לי".

נאווה ואושר מתחבקות (צילום: N12)
נאווה, ואושר - בתו זוגו של עמית, מתחבקות | צילום: N12

חבריו סיפרו שהיה ילד מאוד שמח. גם אמו העידה שידע תמיד להאיר את החדר: "הוא תמיד הוא צחק, תמיד הוא אהב אותי. יש לו שתי אחיות שאוהבות אותו כל כך, והוא אהב אותן כל כך. התעוררתי לפנות בוקר עם המשפט ברוך דיין האמת, ולא ידעתי למה זה צריך היה לבוא לי בחלום. אחרי חצי שעה דפקו על הדלת, זה היה הסיוט שלי. להסתכל דרך העינית של הדלת ולראות חיילים".