סערת ליצמן נמשכת: סגן השר במשרד החינוך, ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה, אמר היום (ראשון) בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" כי על אף שמשרד הבריאות נשלט על ידי ראש סיעתו ליצמן – מי שבפועל אחראי על קבלת ההחלטות המקצועיות בימים אלה הוא מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב. עוד הוא התייחס לסוגיית העברת המקל לטיפול בעיר בני ברק לידי צה"ל, והביע התנגדות למהלך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"צה"ל שומר על עם ישראל, אבל כשהמטרה היא להוציא זקנים מהבתים ולחלק אוכל לתושבים – אני חושב שזה מיותר. יש הרבה ארגוני מתנדבים שיכולים לעשות זאת", אמר ח"כ פרוש. "לאותם חיילים אין שפה משותפת ויכולת לתקשר עם הקשישים החרדים". הוא אף הביע חשש מהמפגש בין החיילים לילדים קטנים שגרים בעיר ותהה: "האם זה טוב בשבילם המראה של חיילים שבאים ודופקים בדלתות הבתים?".

ח
סגן השר מאיר פרוש | צילום: החדשות 12

באשר לשר הבריאות יעקב ליצמן, המשמש גם כראש סיעת יהדות התורה אליה משתייך ח"כ פרוש, אמר כי לדעתו השר מתפקד בצורה טובה. בנוגע לטענות על התנהלות בעייתית של השר בימי התפשטות נגיף הקורונה, אמר כי "אמנם משרד הבריאות נשלט על ידי הרב ליצמן, אבל יש שם מנכ"ל, בר סימן טוב, שהוא זה אשר מקבל את ההחלטות המקצועיות"

לסיום, כשנשאל על אופי ליל הסדר שייערך בביתו השבוע, אמר סגן השר כי הוא כלל לא יודע אם ילדיו יהיו עמו בערב החג, בשל סכנת הקורונה. עוד אמר כי בימים כתיקונם – ליל הסדר בביתו מונה קרוב ל-60 בני אדם.