המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח הלילה (בין שבת לראשון) כי שישה לוחמים מהמיליציות הפרו-אירניות בצפון-מזרח המדינה נהרגו במתקפה של חיל האוויר הישראלי. המתקפה כוונה לעמדות של צבא אסד וכוחות המיליציה, בכפר אל-עבאס שבפאתי העיר אל-בוכאמל, מזרחית לדיר א-זור, כך על פי הדיווח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום חמישי דווח בתקשורת הסורית על מקרה נוסף שבו מטוס ללא טייס של חיל האוויר הישראלי תקף רכב באזור קוניטרה. על פי כמה דיווחים זרים, ההרוג, עימאד אל-טוויל, היה תושב האזור שגיוס על ידי חיזבאללה ושימש כמפקד מקומי מטעם הארגון.‎

בשבוע שעבר דיווחה הטלוויזיה הסורית על מתקפה אווירית של צה"ל בדרום-מזרח סוריה, באזור פרברי מחוז א-סווידא. בנוסף, דווח כי מערכות ההגנה האווירית של הצבא הסורי הופעלו במחוז חמה במערב המדינה ומיד לאחר מכן הצבא הסורי פרסם שמטוסי קרב ישראליים תקפו בכמה בסיסים צבאיים במחוז. בתקשורת הערבית דווח כי 5 מאנשי מיליצות פרו-אירניות ו-2 חיילים סוריים נהרגו.

גורם בצבא הסורי מסר לתקשורת המקומית כי "גורם אווירי עוין שיגר מספר טילים לעבר מתחמים צבאיים סוריים באזור קאבאיי, מערבית לדיר א-זור ולפרברי א-סוחנה. במקביל, הותקף מתחם צבאי נוסף, ככל הנראה מחסן תחמושת, סמוך לעיר א-סווידא שם נהרגו 2 לוחמים ו-4 נוספים נפצעו. המבנים ניזוקו. בארגון הזכויות הסורי דווח כי 5 פעילי מיליצות פרו-אירניות נהרגו בתקיפה בדיר א-זור, אחרים נפצעו באורח קשה ונהרס אחד מבסיסיהם.