כוחות מג"ב ומשטרה החלו לאכוף את ההסגר על העיר בני ברק: לאחר שהממשלה החליטה על הטלת הגבלות מיוחדות על אזורים בעלי תחלואה גבוהה במיוחד, הכוחות התייצבו הבוקר (שישי) בכניסות וביציאות מהעיר, פרשו מחסומים והם פועלים להגביל את התנועה בעיר, במקביל לתשאול של הולכי רגל ונהגים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כ-1,000 שוטרים שנפרשו בעיר עורכים תשאול שכולל בירור על מקום מגוריהם של האנשים. כל אדם מתבקש להציג תעודת זהות, ורק תושבי העיר יוכלו להיכנס אליה; כל אדם אחר - לא יורשה להגיע לאזור. גם על התושבים עצמם יחולו תנאים מגבילים מאוד בתנועה. 

כוחות מגב פורסים מחסומים בכניסה לעיר בני ברק
כוחות מג"ב פורשים מחסומים בכניסה לבני ברק

התושבים יכולים לצאת לטיפול רפואי מיוחד ולהליך משפטי שמחייב התייצבות בלבד. ספקי מזון, שיטור ורפואה יוכלו להיכנס לבני ברק בהתאם לצורך. בקשות חריגות לצאת מהעיר יוגשו לרשות המקומית דרך מוקד 106 לנציג רח"ל שהוא בעל הסמכות להחליט. 

ארכיון

על פי ההנחיות שקיבלה המשטרה, היא תהיה מוסמכת לפעול בכוח נגד כל אדם שיסרב לציית להגבלות ולהתפנות מאזורים אסורים לתנועה. הדגש נובע מהתפרעויות שהתרחשו בתקופה האחרונה בעיר, מאז שנכנסו לתוקפן הגבלות הקורונה של הממשלה. 

כוחות מגב פורסים מחסומים בכניסה לעיר בני ברק

״ניסיתי לצאת מהעיר לקנות ביצים, השוטרים חסמו את כל היציאות״, מספר אחד התושבים. ״זה בושה מה שעשו פה. יש לנו ראש עיר חלש שנכנע לממשלה. הפרסומים על כמות החולים כאן זה פייק ניוז - אנחנו נפגין במוצאי שבת אם צריך״.

כוחות מגב פורסים מחסומים בכניסה לעיר בני ברק

אכיפה מאסיבית צפויה גם בשכונות חרדיות בירושלים וגם ביישובים חרדיים נוספים כמו ביתר עילית וקריית יערים שצפויות להיכנס אף הן להסגר. המאמץ המשטרתי יתמקד בצעירים המשתייכים לפלג הירושלמי הקיצוני. על אף שמרבית התושבים משתפים פעולה עם המשטרה בקיום הנהלים, הטיפול בפלג הקיצוני מורכב הרבה יותר. המשטרה נעזרת באמצעים שונים כדי להתמודד עם אוכלוסייה זו, בין היתר - הסתייעות בסוכנים סמויים בתוך הארגון והתראות מצד התושבים.