המורה מגיבה לראשונה לסערה: בריאיון למהדורה המרכזית, סיפרה א', מורתה של הילדה שהושארה בתחתונים בכיתה, על מה שאירע אתמול (רביעי) בבית הספר בפתח תקווה - ומתארת תמונה שונה למדי מזו שתיארה אמה של הילדה בפוסט הזועם שכתבה בפייסבוק - מה שהוביל גם להגשת תלונה במשטרה נגד המורה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הילדה לא נשארה בתחתונים בכיתה", הדגישה המורה, "אני אספר בדיוק את המקרה כפי שהיה: תלמידת כיתה ב' הגיעה לבית הספר עם שמלה, שזה לא לפי קוד לבוש מתאים לבית הספר, ללא תלבושת. היא התיישבה בכיתה, התחלנו יום רגיל. הגעתי למנהלת בית הספר, הפניתי את תשומת הלב שהילדה הגיעה ללא תלבושת".

"בשיחה איתה היא אמרה לי לפנות לאם כדי שתביא לה בגדי החלפה. מזכירת בית הספר התקשרה אל האם, ביקשה ממנה להביא בגדים, אך האם אמרה שהיא נמצאת בלימודים. כעבור זמן מה, התקשרתי כדי לבדוק מה קורה, האם האמא יכולה להביא בגדים או שאנחנו נביא לילדה בגד החלפה".

"מכיוון שעבר זמן, התקשרתי למזכירות והמזכירה סיפרה לי שהאם לא יכולה להגיע מכיוון שהיא נמצאת בלימודים. התקשרתי בעצמי אל האם ואמרתי שהילדה נמצאת בתלבושת... לא בתלבושת של בית הספר, בשמלה. האם אמרה לי: 'אבל יש סמל'. אמרתי: 'זאת לא תלבושת בית ספר, אנחנו ניתן לה חולצה של בית ספר' ודאגתי לשאול האם יש משהו מתחת לשמלה. האם אמרה לי שיש מכנסיים. אמרתי: 'תודה, שלום'".

"הילדה לא הראתה שום מצוקה, לא פעלתי באופן שיפגע בה" 

"שלחתי את הילדה למזכירות, היא קיבלה את החולצה והלכה להחליף את השמלה. האימא אמרה בפירוש שמה שיש לה מתחת לשמלה זה מכנסיים. האימא לא ציינה בפניי תחתונים, האימא לא אמרה לי לא להחליף את השמלה, האימא לא אמרה לי: 'אני לא מרשה שתיתני לה חולצה'. האם הבינה שהשמלה לא מתאימה".

"הילדה נכנסה לכיתה, זה היה בזמן השיעור, בשיעור הרביעי", הוסיפה לתאר המורה, "הילדה נכנסה לכיתה, התיישבה והמשיכה את השיעור כרגיל. היא לא הראתה שום מצוקה, שום בכי, שום דבר שלא כראוי. הילדה הבינה, היא נבונה, שהיא הגיעה לבית הספר לא כפי שמצופה ממנה. היא ראתה - והיא יודעת - שמגיעים לבית הספר עם תלבושת, עם חולצה. הרי זה לא היום הראשון לשנת הלימודים. זה לא משהו חדש. הדברים כתובים".

עוה"ד אורון שוורץ ויוגב נרקיס ממשרד שוורץ נרקיס וש (צילום: יהודית הופמן)
עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס, המייצגים את המורה | צילום: יהודית הופמן

שר החינוך החדש, יואב גלנט, הורה על ועדת בדיקה לנושא – והמורה לא חוששת שתפוטר: "אני בטוחה בצדקתי. אני יודעת שלא פעלתי בשום אופן שיפגע בילדה. אני אוהבת את העבודה שלי. אני מורה ותיקה, שנים רבות. הורים יכולים להעיד מי אני. יש לי שם טוב. אני אוהבת את הילדים, אני אוהבת את העבודה. אני באה בחדוות העשייה. אני נשארת שעות בבית הספר לטובת הילדים, להכין כל דבר אפשרי כדי שישמח את ליבם". 

"מקומה של הילדה בכיתה, לא בבית. לא בבושת פנים. שום דבר לא נעשה לה רע. לא מצד המורה, המורים או התלמידים. שום דבר לא קרה בכיתה. אף אחד לא צחק עליה, אף אחד לא העליב אותה. הילדה יצאה זקופת ראש מסוף היום וכשהיא פגשה את אמא שלה התחילה הדרמה".

עו"ד אורון שוורץ, המייצג את המורה יחד עם עו"ד יוגב נרקיס, אמר: "אנחנו לא רואים כאן עבירה פלילית. אולי העבירה הפלילית היחידה שנעשית כאן היא אותו שיימינג מכוער, הוצאת לשון הרע למורה - בלי שאף אחד בירר מה באמת קרה שם".