אלפים הגיעו היום (חמישי) לכפר יאסיף להלווייתו של הרקדן איימן ספייה שנמצא אתמול ללא רוח חיים, ארבעה ימים אחרי שנעדר. בין המשתתפים בהלוויה, אומנים שחקני, תיאטרון, ראשי מועצות, חברים, מכרים ובני משפחה שהגיעו לחלוק כבוד אחרון לרקדן המחול איימן ספייה. ראש מועצת כפר יאסיף אמר: "מדובר בצעיר מוכשר פורץ דרך ומהווה השראה להרבה צעירים בחברה הערבית ובכלל".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוא הובא למנוחות בבית העלמין המוסלמי, בהחלטה תקדימית בשיתוף פעולה בין המועצה המקומית המשפחה והכנסייה. ניחום האבלים יתקיים באולם של הכנסייה ביישוב. שאדי שווירי ראש מועצת כפר יאסיף אמר: "האקט הזה מעיד על האהבה ,של העם האחד בני העם האחד בני הכפר האחד ,כל כפר יאסיף והחברה הערבית אבלה על האובדן ,מדובר בצעיר מוכשר פורץ דרך ומהווה השראה להרבה צעירים בחברה הערבית ובכלל".

אביו של המנוח אמר: "איימן היה אמור לחגוג איתנו את עיד אל פיטר, חיכינו לרגע הזה ,אבל הים חטף אותו  מאיתנו, בימים האלה אנו כמשפחה נחשפים לאהבה העצומה מכל מקום, אהבה חיבה, וזה מה שמייחד את החברה הערבית".

איימן ספייה נעדר מאז שלשום
איימן ספייה נעדר מאז שלשום

חה"כ ד"ר יוסף ג'בארין אמר: "איימן מקור להשראה להובלה, צעירים בחברה הערבית רק צריכים את הבמה על מנת לפרוץ את הדרך, כןלנו אבלים היום". גם קרוב משפחתו של איימן, ד"ר אמי ספייה, ספד לו:"איימן זה כוכב זה אדם שעם הזמן נלמד ובמיוחד החברה הישראלית תלמד על העשייה שלו ועל מה שעשה למען התרבות ולמען האומנות, כל אדם בתחומו מוביל וזה איימן, אללה ירחמו".

דיוקנו של איימן הוצב בכניסה למקום ממנו יצאה ההלוויה. אתמול המשטרה הודיעה כי נמצאה גופתו סמוך לחוף עתלית. שר התרבו, חילי טרופר, הביע את תנחומיו: "זוהי אבדה גדולה לעולם הריקוד. ספיה היה מגדולי הרקדנים והגיע להישגים בולטים בכל העולם".

איימן ספייה, בן 29, תושב כפר יאסיף, היה רקדן ושחקן מוכר ידוע בארץ ובחו"ל, שהשתתף בפסטיבלים בינלאומיים. לפני כארבעה ימים הוא יצא עם חבריו לשחייה בחוף הים הסמוך לעתלית, ותוך כדי שחייה הוא נעלם בים. בחיפושים אחריו השתתפו כוחות משטרה, מתנדבים על אופנועי ים וסירות דייגים.

חיפושים אחר האומן איימן ספייה שנעלם בים מול חוף עת
החיפושים אחר איימן סייפה

מהמשטרה נמסר אתמול כי "במסגרת החיפוש, שכלל הפעלת מסוקים ואמצעים טכנולוגיים שונים, זיהה לפני כשעה, המסוק האווירי של משטרת ישראל גבר ללא רוח חיים בחוף סמוך לעתלית. כוחות משטרה במקום חילצו את הגופה מהמים ופתחו בהליך הזיהוי".

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "הצטערתי לשמוע על מותו של הרקדן המחונן איימן ספיה בנסיבות טראגיות. זוהי אבדה גדולה לעולם הריקוד. ספיה היה מגדולי הרקדנים והגיע להישגים בולטים בכל העולם. משתתף בצער המשפחה על מותו".

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה צייץ בטוויטר ניחומים למשפחת ספייה: "מאות המתנדבים הערבים והיהודים שהגיעו לתמוך במשפחה מוכיחים שרוחו עוד אתנו".