שבועות בטבע: הדיווחים על העלייה בקצב ההדבקה בנגיף הקורונה לא גרמו לבהלה בקרב הציבור הישראלי – ואפילו להפך. במהלך היום נרשמה תנועה ערה בכבישים ועומסים כבדים בסמוך לחלק מאתרי התיירות בצפון הארץ. בכינרת, שנמצאת בשיאה בשלב זה של העונה נמצאים נכון לשעה זו עשרות אלפי אנשים. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כ-70 אלף מטיילים פקדו בחג השבועות את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. תנועה ערה במיוחד נרשמה בצפון הארץ. כ-9,000 ישראלים בחרו לחגוג את ערב החג בחניוני הלילה תחת כיפת השמים. אחרי שבמהלך הסגר חופי הכינרת נותרו שוממים, מאיגוד כינרת נמסר היום כי ב-15 חופים השייכים לאיגוד נרשמו עומסים כבדים, וכולם נמצאים בתפוסה מלאה. בסך הכל נמצאים בכלל החופים האלו כ-35 אלף מטיילים ישראלים שיצאו לחגוג את החג בטבע.

מטיילים בארבל
מטיילים באזור הארבל | צילום: ורד רבינוביץ', רשות הטבע והגנים
חוגגים שבועות בערבה התיכונה
שבועות בערבה | צילום: נדב אילון

המטיילים הישראלים פוקדים גם פארק המעיינות החל משעות הבוקר, ועד כה נכנסו כ-4,000 מטיילים לתחום הפארק - כך נמסר ממנהל הפארק, יהודה כרמלי. בגן גורו נרשמה תנועה ערה גם כן, כש-2,000 מבקרים הגיעו עד שעות הצהריים המוקדמות ובכניסה למקום נרשמו עומסי תנועה כבדים. 

רעיה שורקי ראש חטיבת קהל וקהילה מרשות הטבע והגנים התייחסה לתנועת המטיילים: "מזג האוויר הנוח והקריר הוציא את הישראלים לטיולים בשטחים הפתוחים. שמחנו לפגוש את הציבור רגוע, נהנה מהנוף ומהאתרים המטופחים והמזמינים. בלט במיוחד הפיזור במגוון האתרים ברחבי הארץ, כמו גם באתרי המורשת. אני מקווה ומצפה לראות את הציבור גם מחר באתרי הטבע והמורשת".

חי בר כרמל
חי בר כרמל | צילום: מוסא קוסייני, רשות הטבע והגנים

היציאה מהבתים אל חיק הטבע הביאה גם בשורות פחות משמחות, כשנרשמו מספר פצועים במוקדי התיירות. בנחל שניר דווח על שני בני אדם שנפצעו. הראשון הוא מטייל בן 46 שנפל מגובה של כ-5 מטר ונפצע קשה. הפצוע פונה לבית החולים רמב"ם באמצעות מסוק כשהוא מורדם ומונשם, זאת לאחר שצוותי מד"א העניקו לו טיפול ראשוני בזירת האירוע. הפצוע השני הוא צעיר בן 22, שנפל מגובה של כ-2 מטר ופונה לאחר טיפול ראשוני לבי"ח זיו עם חבלות בראש ובגב.

חוגגים שבועות בערבה התיכונה
חוגגים שבועות בערבה התיכונה | צילום: נדב אילון
מטיילים בפארק תמנע - הערבה הדרומית
מטיילים בפארק תמנע - הערבה הדרומית | צילום: יח"צ