מצבם של נהגי האוטובוס בישראל מעולם לא היה מושלם, אך נדמה שהוא רק הולך ומדרדר. אמש (ראשון) פורסם סרטון ברשתות החברתיות, בו ניתן לראות תיעוד של ריב מילולי שפרץ בין נוסע לנהג בקו 163 של חברת סופרבוס בירושלים. הנוסע עלה תחילה לאוטובוס, ולאחר חילופי דברים עם הנהג – החל הנוסע לקלל אותו ולאיים עליו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע התחיל כשהנוסע ביקש לעלות לאוטובוס עם קרטון שהיה בידו, והנהג פנה אליו ושאל מה יש בקרטון. בשלב זה איבד הנוסע את עשתונותיו והחל להשתלח בנהג האוטובוס, בטרוס אבו-רקבה. "אני אערוף לך את הראש, אתה לא תדע מאיפה זה בא לך בכלל", הטיח הנוסע באבו-רקבה. "אתה מושפל, אתה זבל. אם אתה גבר – בוא צא בחוץ".

בשלב זה, אבו-רקבה חשש שהסיטואציה תסלים, ולכן ניסה לגרום לנוסע לעזוב אותו לנפשו - אך ללא הועיל. "אתה תראה איך אני אשבור לך את הפנים", המשיך הנוסע לאיים, כשהוא מטיל אימה גם על שאר הנוסעים. "אף אחד לא נוסע עכשיו".

לאחר זמן קצר הנוסע החליט להזמין את המשטרה, שהגיעה תוך מספר דקות. אחרי שהשוטרים בדקו את השניים הם החליטו לשחרר אותם – כשהנוסע, שעד לפני רגע קילל את הנהג, מורשה לעלות לאוטובוס ללא כל הפרעה מצד השוטרים.

נהג האוטובוס לא האמין שעליו להמשיך כך בנסיעתו. "הוא איים עליי ורצה להרביץ לי", סיפר אבו-רקבה לאחר האירוע. "השוטרים סיימו את החקירה איתו והוא עלה איתי בחזרה, כשכל הדרך הוא מקלל אותי וקורא לי ערבי מסריח".

מבט קצר בסרטון הזה ובעוד רבים כדוגמתו, נותן הצצה לחייהם של נהגי האוטובוס בישראל, שחשופים כדבר שבשגרה לתקיפות פיזיות ומילוליות מצד הנוסעים. לאחרונה החליט משרד התחבורה על התקנת מחיצות מיגון לנהגי האוטובוסים, אך ספק אם הן אלו שיימנעו מנוסעים אלימים להשפיל, לאיים, ולעיתים אף להכות נהגים.