העיריות דרשו בדיקות קורונה - ונאלצו לשלם עליהן: לאחר שבבית הספר "נבון" ברחובות נדבקו 3 מורות בנגיף הקורונה והבוקר (חמישי) נדבקה סייעת בגן הילדים "דני גיבור" בראשון לציון, הורי הילדים במוסדות החינוך האלה דרשו בתוקף לבצע בדיקות קורונה לילדים - אלא שמשרד הבריאות סירב בתוקף והעיריות נאלצו לרכוש בדיקות - כך אנו מפרסמים הערב לראשונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עקב לחץ כבד שהפעילו ההורים, העיריות פנו לקופות החולים - וביקשו מהן לבצע בדיקות קורונה דחופות לילדים. בחלק מקופות החולים החליטו להיענות לבקשה, למרות שהקופות כפופות למשרד הבריאות, אלא של-N12 נודע שחלק מקופות החולים גבו מהעיריות תשלום של 450 שקל לבדיקה בודדת, למרות שבדיקות קורונה בישראל ניתנות בחינם למי שצריך. 

ומדוע בעצם סירבו במשרד הבריאות לספק בדיקות? במשרד הסבירו: "זה לא שאנחנו חוסכים כסף, יש בדיקות, אבל זה לא נכון רפואית לבדוק את הילדים, כי גם אם התשובה תצא שלילית - זה לא אומר שהילד לא נדבק, יכול להיות שהווירוס עדיין דוגר, ורק בגלל זה - הילד יצא שלילי, ואז הנזק עלול להיות גדול". במקרה כזה, מסבירים שם, "ההורים כבר לא יקפידו על בידוד של שבועיים לילד כפי שצריך".

גורם בכיר במשרד הבריאות אף הזהיר ואמר כי ייתכן מאוד שבקרוב ייאסר על קופות החולים לבצע בדיקות קורונה באופן הזה, "בגלל הנזק שהן עלולות לגרום".