מחדל בתי האבות: 13 משפחות הדיירים שיקיריהם מתו מנגיף הקורונה בזמן שהיו בדיור המוגן משען בבאר שבע מתכוונות לתבוע את משרד הבריאות ואת הנהלת משען ולדרוש פיצוי של חצי מיליון שקלים לכל משפחה על התרשלות והפקרת יקיריהם בבית האבות. מנכ"ל משען עומרי מנע, והמייצג של המשפחות, עורך דין דוד מנע הגיעו היום (שני) לאולפן "שש עם" וניהלו ויכוח סוער שבמהלכו כהן הטיח במנע: "אתה תשלם את המחיר באופן אישי". מנע לא חסך ביקורת גם הוא: "אני חושב שיש פה שורה של מחדלים".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"למשפחות הנפטרים יש טענות קשות על טיפול משען באר שבע במשפחות שלהם. אז אני מבין שאתה רוצה לייפיף", אמר עורך הדין מנע, וכהן קטע אותו ואמר: "תן לי עובדות תפסיק לדבר מסביב". מנע השיב: "התביעה מוכנה".

  תביעת במיליונים נגד "מישען" (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"דיבורי סרק". עומרי כהן, מנכ"ל רשת בתי האבות משען | צילום: החדשות 12, החדשות12

ברגע הזה הוויכוח התלהט, וכהן מתח ביקורת חריפה על מנע וטען שכינה את עובדי הדיור המוגן רוצחים. "אתה קורא לנו רוצחים, לאנשים שנותנים ממיטב זמנם", אמר כהן. "אתה לא מתבייש למטפלות ואחיות לקרוא רוצחים? אתה תשלם את המחיר באופן אישי".

כהן ניסה לדחוק את מנע שיענה על השאלה האם אכן מנע כינה את עובדיו רוצחים. "אמרת או לא אמרת? תתבייש", אמר כהן. אך מנע לא השיב לשאלה ואמר: "רחוקים מפשרה. אנחנו נגיש תביעה נגד משען באר שבע. 14 משפחות איבדו את יקיריהם בגלל התנהלות משען באר שבע".

  תביעת במיליונים נגד "מישען" (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"מחדל בבאר שבע". עורך הדין דוד מנע | צילום: החדשות 12, החדשות12

"אני חושב שיש פה שורה של מחדלים, גם של משרד הבריאות וגם של רשת משען בבאר שבע. הייתה רשלנות רבתי של הרשת וגם של משרד הבריאות", הוסיף  מנע. "איך נכנס הנגיף? אנשי הצוות כמובן. בבית אבות שאנו מייצגים בצפון הארץ, עובדים מדבורייה שגילו תסמינים של הנגיף איימו עליהם: 'אם לא תגיעו תפוטרו'. הם הגיעו לעבודה והדביקו את הקשישים".

"אני בכלל לא מבין עד רגע זה על מה תובעים. דיירת שיצאה לבית חולים סורוקה חזרה חולת קורונה. זה נודע לנו אחרי 9 ימים", אמר כהן. "היום נודע לנו שהיו ארבעה כאלה, אין לו שום עובדות. זה הכול דיבורי סרק שאין להם שום בסיס. תהיה תביעה נגדית שלנו נגדו על פגיעה בשמם של העובדים. מדובר בעובדים שישנו ולנו ולא ראו את המשפחות שלהם במשך שבועות".