תושבי בני ברק התעוררו הבוקר (שני) להמשך ההסגר בה העיר נתונה בעקבות משבר הקורונה והתפרצות הנגיף במקום. תושבים שהסתובבו ברחובות בני ברק תיעדו, לתדהמתם, גדר שהקימה עיריית רמת גן בניסיון למנוע כל מעבר רגלי בין הערים. עדי ראיה סיפרו ל-N12 כי ראו את צוותי התחזוקה מקימים את גדל התיל. לאחר הסערה הציבורית, הורה משרד הפנים לעירייה להסיר את הגדר. עיריית רמת גן: "ראוי ונכון לסגור כל פרצה עד תום ההסגר". בני ברק: "התנהלות של עבריינים, ומזכיר תקופות אפלות בעבר היהודי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עדי ראיה, שהתעוררו הבוקר למראה הגדר שחסמה את היציאה מהעיר, סיפרו ל-N12 כי שמעו בבוקר רעשים וראו צוותי תחזוקה של עיריית רמת גן שהגיעו לאותה שדרה מציבים את גדר התיל בגבול שבין הערים. נקודת המעבר שנחסמה היא בין שדרות ירושלים ברמת גן לשדרות גולומב בבני ברק.

מעיריית רמת גן נמסר: "משטרת ישראל הודיעה לעירית רמת גן שבעקבות מצוקת כוח אדם וריבוי משימות היא נאלצת לעזוב כמה נקודות חסימה מתוך ה-70. מיד החלו הנקודות הלא מאובטחות לשמש למעבר למפרי ההסגר הקריטי לבריאות הציבור. חסימות רכות על ידי מחסומים ניידים ושילוט הופרו ונרמסו בגסות. כל עוד משטרת ישראל לא תחזור לחסום את הנקודות וכל עוד מעבר בין הערים אסור על פי חוק האחריות לבריאות הציבור מובילה למסקנה שראוי ונכון לסגור ולתחום כל פרצה עד תום ההסגר".

למרות המראות הללו, ראש עיריית רמת גן נשמע אחרת לגמרי רק לפני כשבוע. בפוסט שפרסם בפייסבוק יצא נגד הצבת כל מחסום או גדר בין הערים. "אין לנו סמכות וזמן לכך ובטח זה לא הזמן לבניה של חומות", כתב. "חומה היא פתרון של ימי הביניים נגד מגפות, וגם אז היא לא מנעה הדבקה".

כמה שעות לאחר הצבת הגדר ופרסום התיעוד מהמחסום שעורר סערה, החלו עובדי עיריית בני ברק לפרק את הגדר שהקימה עיריית רמת גן. הפירוק בוצע בעקבות הוראה של מנכ"ל משרד הפנים שקבע כי לעירייה אין סמכות לבצע חסימה שכזאת.

בבני ברק מחו בחריפות על המהלך של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן. בהודעה רשמית שפורסמה מטעמם נמסר: "משבר הקורונה יחלוף, אבל התנהלותו הבלתי אנושית של ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה תיזכר לדיראון עולם. האיש שניסה לגזור קופון פוליטי על המצוקה של תושבי בני ברק כשהוטלו עליהם הגבלות תנועה, מקים גדרות מסביב לגטו שהוא דרש להקים".

"עיריית בני ברק מוחה בתוקף על מעשה נבזי ומכוער של 'שכנות טובה' מצד עיריית רמת גן, שבחרה בצעד מחליא ללא כל סמכות, כפי שקבע גם שר הפנים אריה דרעי. תושבי בני ברק שומרי חוק ומתנהלים בהתאם להנחיות, הקמת הגדרות היא צעד אלים שמתאים להתנהלות של עבריינים, ומזכיר תקופות אפלות בעבר היהודי", נכתב. ראש העיר רובינשטיין הוסיף: "לא נאפשר גדרות, לא נסכים לתיוג גזעני ולהכתמת אוכלוסיה שלמה".

שאמה הכהן הגיב לדברים החריפים שהופנו כלפיו והצהיר כי לא יסכן את חיי התושבים. "שום התקפה עלי לא תגרום לי לקבל החלטה שתסכן חיי תושב אחד", כתב בחשבון הפייסבוק שלו. "בשעה האחרונה כלי התקשורת מפיצים שני שקרים מוחלטים. השקר הראשון - מנכ"ל משרד הפנים מעולם לא הורה לי דבר אלא עזר לבקשתי לשכנע את משטרת ישראל לסגור את הפרצות".

"השקר השני", המשיך שאמה הכהן. "על פי הסיכום עם ראש העיר בפועל של בני ברק שום עובד עיריית בני ברק לא ייגע בשום דבר ברמת גן. לכן הודעת הדוברות מלאת הרהב לפיה 'גיבורי עיריית בני ברק בדרך לפרק' היא שקר מוחלט וככל שתבוצע ויופרו ההסכמות נגיב בהתאם. לא יהיו מעברים מופקרים מרמת גן לבני ברק וההיפך שיסכנו את חיי תושבי שתי הערים. ככל שיהיו ולא יטופלו - נטפל בהם אנחנו".