הבדיקות המדגמיות מוכיחות את החשיבות של הבדיקות המקיפות: בשל המחדלים הרפואיים בבתי האבות בישראלים מספרי המתים ממשיכים לעלות. רק אתמול דווח כי משרד הבריאות סירב לבצע בדיקות לכל הדיירים והצוותים בבית האבות הבולגרי בראשל"צ. בשיחה שקיימנו היום (שלישי) עם בת לקשישה שהתגלתה כנשאית של הנגיף היא סיפרה: "לאמא שלי לא היו תסמינים ובכל זאת היא אובחנה כחולה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אמא שלי בת 90 וחצי והיא עם מחלת ריאות קשה עם חמצן מחובר אבל היא לא פיתחה תסמינים של הקורונה", סיפרה. "משרד הבריאות עשו בדיקה מדגמית של 10 אנשים במחלקה וככה גילו אותה. אבל ההדבקה בכלל - הייתה במחלקות אחרות".

"עשו לה בדיקה אקראית - אני לא יודעת למה לא בדקו שם את כולם", תהתה. "אני מבינה שעכשיו הצוות בלחץ וכולם שם מאוד חוששים. הבנתי שמלבד אמא שלי עוד דיירת נדבקה בקורונה. אם לא היו עושים את הבדיקה לא היו מבינים שהיא עם קורונה וזה מאוד מסוכן - הלוואי ושהגילוי הזה יציל אותה".

היא סיפרה על התחושות הקשות: "אני כבר לא יודעת מה לחשוב אני מאוד מקווה שיהיה בסדר". היא הוסיפה: "אבל לפחות היא במחלקה שמשגיחים עליה ולא לבד שאף אחד לא יודע. הלוואי שהלחץ יעזור ויגרום לכך שיעשו בדיקות לכולם זה יכול להציל את החיים שלהם - זה מה שכל המשפחות מבקשות".

"עשו לה בדיקה אקראית - אני לא יודעת למה לא בדקו שם את כולם"

"חייבים להבין שהבדיקות חשובות. אם לא היו בודקים את אמא שלי לא היו מגלים והיא יכלה להדביק אחרים", המשיכה. "חייבים לעשות בדיקות לכולם ולא רק בדיקות מדגמיות".

אתמול, הנהלת בית האבות הבולגרי שבראשון לציון פרסמה מכתב למשפחות הדיירים בו הודיעה להם שמספר דיירים נדבקו בנגיף ואף שניים מהם נפטרו. במכתב שנשלח הצהירה ההנהלה כי היא נוקטת בכל הצעדים הדרושים על פי הנחיות משרד הבריאות שמסרב לבצע בדיקות לכל הדיירים והצוותים.

עד כה, נעשו בדיקות רק לחלק מהדיירים במקום, אולם כעת ביקשה הנהלת בית האבות ממשרד הבריאות לבצע בדיקות קורונה לכלל הדיירים והעובדים שכן כעת הם נמצאים בסיכון גבוה מאוד. משרד הבריאות מצדו ובדומה למחדלים בבית האבות "נופים" בירושלים ו"משען" בבאר שבע, כתב: "לאחר קבלת התוצאות של הבדיקות שנעשו עד כה, יתקבלו החלטות ממשרד הבריאות לגבי המשך הבדיקות".