במסגרת החזרה מ"שגרת קרונה", בצה"ל חוזרים להתאמן כפי שהתאמנו לפני כחודשיים. לוחמים מחטיבת הנח"ל תרגלו במתקן של היחידה ללוחמה בטרור לוחמה בשטח בנוי, תוך דגש על בטיחות, ביטחון ושימוש בנשק. בין היתר הם תרגלו גם כניסה לבתים ודימו כיצד זה יקרה בעזה ובלבנון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדרך כלל לא מתאמנים במתקן "חי"רניקים", אך עכשיו מדובר בקפיצת מדרגה: כל חטיבות הצבא, בחיל רגלים, יגיעו למתקן ויתחילו להתאמן ולצבור את הביטחון שאולי קצת אבד.

אחד היתרונות של המתקן הוא המיגון שנמצא על הקירות ועשוי מחומר גומי מיוחד שסופג את הירי. החומר מאפשר לבצע ירי חי גם מטווח של סנטימטרים בודדים, מבלי שהחיילים ייפגעו מריקושטים ומנתזים - והוא מדמה בצורה הטובה ביותר לחימה, כפי שהיא נראית באמת.

בנוסף, המתקן כולו מרושת במצלמות, מה שמאפשר לצלם את מהלך התרגילים. בעזרת הצילום, לאחר התרגיל, ניתן להראות ללוחמים את כל מהלך האימון וכך לנתח מה עשו נכון, לדעת איפה שגו ולהבין כיצד ניתן לשפר את הביצועים.

"המודל הזה נולד כי הבנו שאנחנו צריכים אימון לרמות הנמוכות בשטח בנוי", אמר אל"מ רועי שטרית, ראש מחלקת אימונים בזרוע היבשה. "מבחינתנו זה לטעת ביטחון בלוחם, במסגרות הקטנות, בחוליה, בכיתה. אתה מסיים פה אימון עם ביטחון אחר בנשק ועם ביטחון אחר ברמת התרגולת והטכניקה הקרבית, לרמת הלוחם והמפקד".