ראש המל"ל מאיר בן שבת שלח היום (שני) הודעה לשרים בממשלה, ועדכן אותם כי המטה לביטחון לאומי עובד על תכנית יציאה, אולם עדיין לא מתאפשרת יציאה מההגבלות. ביום חמישי הקרוב יתכנס צוות של שרים עם ראש הממשלה נתניהו, ותתקבל החלטה בנושא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד הבריאות, יגידו שהתקשורת הלכה רחוק מדי עם הדיווחים, והמתווה אינו על דעת המשרד. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר כבר לפני שבוע שאסטרטגיית היציאה תחל רק כשנגיע למצב של עשרות חולים ביום.

ההיערכות לחג שני: בדיונים שמתקיימים היום בין משרדי הממשלה, נשקלת האפשרות להטיל עוצר על אזרחי ישראל גם בחג השני וגם במימונה. ההנחיות שיעלו אחר הצוהריים להצבעה בממשלה, יהיו דומות לאלו שהוטלו על הציבור בליל הסדר. זאת, לאור תחושת ההתרופפות והרצון להוריד עוד יותר את מספרי התחלואה בישראל, ונוכח הלחצים של משרד הבריאות בנושא.

ראש המל
ראש המל"ל, מאיר בן שבת | צילום: לשכת רה"מ, חדשות

"ללא ירידה של מספר הנדבקים מדי יום לעשרות בודדות לא יהיה מה לדבר על חזרה הדרגתית לשגרה", אמרו 2 שרים שמעורים בתכני הדיונים המתקיימים בנושא. שרים אחרים סיפרו שהתכנית לאסטרטגיית היציאה תובא לאישור רק בשבוע הבא. "נתניהו לא ממהר ופועל בזהירות ותקופת החג השני והמימונה היא מבחן גדול לציבור הישראלי. התחושה היא שהציבור קצת באופוריה שהנה זה מאחוריו אבל לא תהיה חזרה לשגרה אם תהיה התרופפות", אמר גורם בכיר המעורב בקבלת ההחלטות.

התקנות המיוחדות לחג הפסח, שהורו בעיקר על איסור יציאה מהעיר, פגו ביום שישי בשעה 6:00. האיסור על תנועה בין יישובים בוטל ואזרחים הורשו להצטייד במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים אחרים, וכן לקבל שירותים חיוניים, גם מחוץ ליישוב בו הם מתגוררים. במשרד הבריאות קיוו עוד להמשיך עם אותן התקנות גם בחול המועד אך המהלך נבלם בעיקר בשל התנגדות משרד האוצר. עכשיו כאמור, נשקלת האפשרות להחיל אותן פעם נוספת.