במהלך סיור בעיר בית שמש, נתקלו היום (חמישי) אביה ומיקי רווח, בני זוג ועיתונאים חרדים, במקווה שפעל בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות. כשמיקי ניסה לתעד את הפעילות הבלתי חוקית, במהרה התגודדו סביב רכבם של השניים עשרות חרדים שצעקו להם: "בושה! מויסר!". אחד מהם אף ניגש בשלב כלשהו לרכבם של בני הזוג, הכה בו בחוזקה וגרם לו נזק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון לדפנה ליאל הם סיפרו: "נכנסנו במקרה לאחד הרחובות וראינו שני אנשים יוצאים מבית הכנסת עם שקיות שקופות עם בגדים". מיקי המשיך ותיאר איך ראה שגם מהחלק העליון של הבניין יוצאים שני אנשים עם שקיות של בגדים: "זה עורר את חשדי, נכנסתי לתוך הבניין וראיתי דלת שכתוב עליה "בית פרטי, לא לדפוק"".

לאחר מכן נכנסו בני הזוג לרכבם ואז הגיע אדם מבוגר וחסם את דרכם בגופו. "בתקופת הקורונה - אף אחד לא היה שם עם מסכה", הם סיפרו. "הקיפו אותנו ואז הגיע אחד מהם ועיקם לנו את הפח של המכונית". אביה אמרה כי "אותו אדם הוא בנאדם מסוכן ומוכר למשטרה, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם מיקי לא היה מספיק לעלות לרכב וכולם היו מתנפלים עליו".

השניים מספרים שבמסגרת עבודתם כעיתונאים בעיר בית שמש הם נמצאים בקשר הדוק עם חברי מועצת העיר, אולם במקרה הזה לדבריהם אף חבר מועצה חרדי לא התקשר כדי לגבות אותם. "מה הקהל מבין מזה? תמשיכו הלאה. זאת הבעיה", אמרו.

אביה מדגישה כי המקרה החמור אינו מייצג את הכלל ומדובר בקומץ מתוך האוכלוסייה החרדית: "הציבור החרדי נשאר בבית. אותו קומץ שמפר את ההוראות מסכן אותנו כי אותם אנו פוגשים בסופרים ואנחנו עלולים להידבק".