פסח בסימן הסגר: הערב (שני), התארח השר ארדן באולפן N12, זאת על רקע כוונת הממשלה להכריז על סגר כללי במספר מצומצם של ערים ברחבי ישראל, בהן ישנו קצב הדבקה גבוה ביחס לשאר האזורים במדינה. עם זאת, במהלך היממה האחרונה הממשלה שינתה כיוון וכרגע מסתמן – סגר על כלל ערי ישראל לקראת ליל הסדר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אחרי יישום מודל בני ברק, הבנו שלוקח זמן להתארגן מבחינה לוגיסטית לאירוע כזה", סיפר ארדן במהלך דבריו הערב ליונית לוי. "ההחלטה הנכונה הייתה קודם כל להחמיר את כל ההגבלות תנועה בין כל הישובים ברחבי מדינת ישראל - לא רק איפה שיש תחלואה גבוהה רוצים לעשות סדר ביחד".

בדבריו, ציין השר ארדן שלושה צעדים עיקריים שעתידים לצאת לפועל במהלך הימים הקרובים:

1.      מחסומים יוצבו בין כל הכניסות והיציאות לערים ומהן, זאת כדי לוודא שאזרחי ישראל לא מנסים לעשות את ליל הסדר עם אחרים.

2.      הפיקוח בסופרים יוגבר, לשוטרים תהיה סמכות לסגור חנויות במקרה של אי-ציות להנחיות.

3.      יתבצע מיקוד אכיפה באזורים מוכי תחלואה.

צעד מעניין עליו דיבר השר ארדן הוא ההחלטה שלא להכליל את המגזר הערבי תחת ההחמרה בהגבלות התנועה, זאת לאור העובדה שאינם חוגגים את ליל הסדר בשונה מהמגזר היהודי - שמהווה את הרוב במדינת ישראל.

דבריו של ארדן באים על רקע המגעים שמתנהלים בשבועות האחרונים בין הליכוד למפלגת כחול לבן, כאשר אפשרי שבקרוב יעזוב השר את תפקידו: "אני עוסק כל כולי במלחמה בקורונה ולא בפוליטיקה", טען ארדן, "אבל אני מאמין ומקווה שההיגיון הפשוט שבזמן שהמשרד לביטחון פנים נמצא בחזית המלחמה בקורונה, תהיה הבנה שזה לא הרגע הנכון לוותר על ידע וניסיון רב בתחום של עיסוק במצבי חירום".