הריחוק האישי שיצר נגיף הקורונה הוביל לשלל ביקורים מאולתרים שנועדו להפיג מעט את הגעגוע, אחד השיאים נרשם אתמול ברחובות כשסוס הגיע במפתיע לבקר את רוכביו. "בימים כתיקונם חוות הסוסים שלי הומה בילדים ומבוגרים. עכשיו נשארתי רק עם הסוסים, מנסה לשרוד את התקופה הקשה. הרוכבים וביניהם ילדים רבים, מחזקים אותי בלי סוף ואפילו תורמים כסף. החלטתי שאם הם לא יכולים להגיע אלי, הסוסים יגיעו אליהם", סיפר דני סטירין ממושב סיתריה, על המחווה המרגשת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבועות האחרונים נאלץ סטירין לטפל יחד עם ילדיו ב-32 הסוסים בחווה הטיפולית שבמושב סיתריה שבשפלה, "זאת מלאכה קשה מאוד, אנחנו מאכילים אותם, מנקים, רוכבים עליהם כדי לשמור על השגרה שלהם", סיפר. "זה עולה הון תועפות. החווה נמצאת על סף קריסה ולכן פניתי לציבור לסייע לי. מעולם לא ביקשתי עזרה, זה אפילו מביך אותי, אז החלטתי לתת. כל מי שיעזור לי יקבל אחת מהחוויות של החווה ברגע שנעבור את המשבר".

בין רגע קיבל סטירין מאות ציורים, סרטונים, הודעות תמיכה ואפילו דמי הכיס של הרוכבים שלו, לרבות ילדים. "התרגשתי מאוד ושמעתי את הגעגוע לחווה ולסוסים. קשה לי לתאר כמה נורא לקום בבוקר ולראות חווה שמדי יום מגיעים אליה מאות רוכבים – ריקה פתאום".

הסוס ג'ון ג'ון מפתיע ילדה בבית
צילום: איתן דותן

סטירין החליט לעשות מעשה ולערוך ביקורי הפתעה עם אחד מהסוסים האהובים לכמה מרוכביו הצעירים וביקש מההורים לשתף איתו פעולה. אתמול בשעת בוקר מוקדמת, כשהוא חמוש ברשימת כתובות של רוכבים בעיר רחובות הסמוכה, העמיס לקרון ייעודי את ג’ון ג’ון הסוס החום ויצא למשימתו. כבר עם כניסתו לשכונה הקטנה של פייגי שמואל בצפון העיר, משך מראה האורח הבלתי צפוי תשומת לב רבה.

הוא פרק את הסוס מהקרון וקרא לשמואל מהחלון. מתוך הבניין החלו להישמע צעקות התרגשות. מלכה אמה הנרגשת של פייגי, הודיעה כי הן יורדות למטה. שמואל בת ה-28, מרותקת לכיסא גלגלים ממונע, מגיעה לחווה של דני כל שבוע. הרכיבה מסייעת לה לייצב את הגוף ולאפשר תנועתיות גבוהה יותר. "אני לא מאמינה, אני לא מאמינה", קראה כאשר הסוס שאוהבת התייצב מולה בחניון מתחת לבית. "אני אוהבת מאוד לרכב, זה עוזר לי וחייבים לעשות הכל כדי להציל את החווה".

הסוס ג'ון ג'ון מפתיע ילדה בבית
צילום: איתן דותן

היא פנתה גם ליורי המדריך שהצטרף למשלחת ואמרה לו: "אתה כמו אבא בשבילי". אחרי דקות ארוכות של ליטופים והמון התרגשות נפרדה שמואל מהסוס ואמרה כי היא מקווה להמשיך לרכב בעתיד.

משם, הוא נסע יחד עם ג’ון ג’ון הסוס לאוריין דקל בת ה-10.5, תוך תיאום המפגש הסודי מול אביה. "אנחנו נגיע לחזית הבניין", מעדכן אותו בעל החווה. האב הנרגש מסביר כי בתו עוד ישנה והוא יעיר אותה כאשר האורח המיוחד יגיע. "אוריין מחלימה כעת, היא בקבוצת סיכון ולכן לא תוכל לרדת ללטף אותו", מתנצל האב. סטירין מחייך ומרגיע אותו, "הכל בסדר, רק שתראה אותו מלמעלה". דקל רוכבת כבר למעלה מחמש שנים וקטפה כמה גביעים בתחרויות שונות.

הסוס ג'ון ג'ון מפתיע ילדה בבית
צילום: איתן דותן

"אני אוהבת אותך", צועקת הרוכבת הצעירה לסוס ורצה הביתה כדי להביא את הגביעים ולנופף בהם. "איזה הפתעה מדהימה", היא צוהלת. סטירין הנרגש מודה לדקל על שמחזקת אותו בימים אלה ומסכם את היום הראשון: "אני מחכה לך בחווה, זאת הייתה חוויה מדהימה. מחזה סוריאליסטי לראות סוס באמצע הרחוב, אבל בעצם כל המצב הזה שאנו נמצאים בו הוא הזוי. אני נלחם כדי להציל את החווה לא רק עבורי, אלא עבור הרוכבים המדהימים האלה שהמפגש ביניהם לבין הסוסים עושה קסמים, אני מתפלל שנעבור את זה".

במקבל לביקורי ההפתעה המרגשים, פתח סטירין אתר לגיוס המונים בתקווה שכל מי שישמע על המצב הרגיש שנוצר בחווה יסכים לפתוח את כיסו. הכל במטרה שה"חווה של דני" תמשיך להתקיים. סטירין מספר: "החווה היא מפעל חיי חלום שהתגשם. השקעתי את כל כולי, את כל כספי, את כל אהבתי בפיסת גן עדן זו. זהו מפעל רציני בו הושקעו סכומי כסף עצומים על מנת לעמוד בכל הקריטריונים מול כל הרשויות. לאחר ארבע שנים של מאמצי שיא התקבל רישיון העסק הקבוע, כמו גם היתרי הבנייה הייחודיים - וזו החווה הראשונה והיחידה בישראל שקיבלה היתרים מסוג זה - זו אחת הסיבות העיקריות לצורך בתמיכתכם כרגע. אני צריך אתכם עכשיו כדי שאוכל להמשיך לעזור לכם בעתיד. אני קורא לכם להיות חלק מהקהילה הזאת, רק בזכותכם נוכל להמשיך ולקיים את המפעל המדהים הזה שהפך כבר מזמן להיות הרבה יותר גדול ממני ומהחזון שהיה לי".

לתרומות כנסו לכתובת:

https://giveback.co.il/project/56711